Vana talumaja põles maha (8)

Vana talumaja põles maha

Foto: Tõnu Veldre

Eile hommikul hävis tules Kaarma vallas Pähkla külas suvekoduna kasutusel olnud talumaja. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

“Kui kohale jõudsime, põles hoone lahtise leegiga, lahtised elektriliinid olid kuumad ja särisesid,” kirjeldas Lääne päästekeskuse operatiivkorrapidaja Mihkel Kombe, lisades, et veel ei ole teada, millest tuleõnnetus alguse sai.
“Ärkasin selle peale, et koerad haukusid ja paugud käisid,” rääkis naabermajas elav Andres Aus, lisades, et hommikul unesegasena ei saanud ta esimese hooga arugi, mis toimub. Aknast välja piiludes märganud ta, et naabermaja juurest tuleb suitsu. Tulekahju ta kohe esimese hooga kahtlustada ei osanud.
“No esimene mõte oli, et naabrimees teeb koitõrjet,” ütles Aus, kes otsustas siiski välja selgitada, mis suitsuga ikkagi tegemist on. Siis ta nägigi, et naabermaja pööningul on tuli lahti.

“Selline ehmatus võtab ikka segi küll, hetkega olid kõik numbrid peast läinud,” märkis Aus, lisades, et palus pojal kähku päästjatele helistada.
“Poisi helistamise peale nad vahest saadetigi,” arvas Andres Aus, lisades, et seejärel helistas ta ka Eesti Energiasse, et nood tuleksid ja alajaamast voolu välja võtaksid.
Naabrite sõnul ei elanud vanas talumajas keegi, sest peremehe kodu asub Kuressaare lähedal ning Pähklas lapsepõlvekodus käis ta vaid aeg-ajalt.
Eile ei osanud veel keegi arvata, mis võis tuleõnnetuse põhjustada, selle selgitab alustatud menetlus. Kohal olid ka G4S turvafirma töötajad, kes juhuslikult majast mööda sõites avastasid, et see põleb, ent kohe seejärel tulid ka tuletõrjujad ning turvatöötajad asusid neid abistama.

Lääne päästekeskuse pressiesindaja Evelin Trink ütles, et häirekeskus sai õnnetusest teate eile hommikul kell 9.31, kui helistati, et Kaarma vallas Pähkla külas põleb talumaja lahtise leegiga. Tulekahju tagajärjel hävisid hoone katus ja sisemus, inimesi põlengu ajal majas sees polnud.
“Põlenud hoone oli ühekorruseline talumaja, mida kasutati suvilana, hoone omanik saabus kohale tulekahju ajal,” selgitas Trink, kelle sõnul tegid tulekahju kustutamise keeruliseks maja ümber maha langenud elektrijuhtmed, milles oli vool sees.
Pähklas kustutasid tulekahju Kuressaare ja Kihelkonna komando ning abikomandodest tõttasid appi Pihtla ja Mustjala.

Print Friendly, PDF & Email