Ametikool sai uued ruumid

Ametikool sai uued ruumid

RUUMI TULEB JUURDE: Juhtõpetaja Andres Meisterson on rõõmus, et väikelaevaehitust saab edaspidi õppida palju paremates tingimustes. Selle ukse taha peaks esialgsete plaanide kohaselt tulema puidutöötlemise ruum.

Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare ametikoolis on järgmisel õppeaastal veel paremad tingimused väikelaevaehituse õppimiseks, sest äsja said valmis uued õpperuumid.

“No hetkel on ruumid veel tühjad, kuid loodan, et juba sügiseks saavad siia ka uued seadmed sisse,” ütles ametikooli ehituse ja materjali õppesuuna juhtõpetaja Andres Meisterson, lisades, et õppetöö kvaliteet läheb kohe kindlasti tunduvalt paremaks.

“Kokku sai valmis 461 m2 uut pinda, kus on ruumid metalli ning puit- ja komposiitmaterjalide töötlemiseks, samuti laopinnad plastikpaatide vormidele, materjalidele ja kemikaalidele,” rääkis Saarte Häälele Kuressaare ametikooli infojuht Taavi Tuisk. Ta lisas, et uued ruumid ehitati Upal asuvale töökojahoonele juurde ja need on seotud olemasolevate pindadega ning kavandatav tegevus toetub ka olemasolevale seadmepargile.

Tuisu sõnul on juurdeehitis osa väikelaevaehituse kompetentsikeskuse tehnoloogialabori projektist, mis rajatakse ametikooli olemasolevate väikelaevaehituse ning puidu- ja metallitööruumide juurde.
Väikelaevaehituse õpetamine ametikoolis ja kogunenud oskusteave saab projekti tulemusel tihedama sideme ettevõtlusega. “Oskustööjõu koolitamisele lisaks saame selle sektori ettevõtlust maakonnas ja kaugemalgi toetada teenuste osutamisega senisest suuremas mahus,” märkis Tuisk.

Praegu on uued ruumid veel tühjad, sest projekti raames hangitavate seadmete hanke kirjeldus on täpsustamisel.
“Kavas on hankida olemasolevale lisaks suurem arvutijuhitav (CNC) tööpink, metallitööpinke ning seadmeid väikelaevaehituses kasutatavate materjalide testimiseks,” rääkis infojuht.
Euroopa Liit rahastab projekti kompetentsikeskuste arendamise meetme raames.

Uute ruumide ehitustööde peatöövõtja oli AS Tesman, ruumid on valmis ja üle antud. Ehitustööde maksumus oli 380 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email