Kodutütred Ernakesel viiendad

Samal ajal kui NKK Saaremaa naiskond Raplamaa metsades ja rabades naiskodukaitse koormusmatka võitu taga ajas, müttasid Saaremaa kodutütred Järvamaa metsades kodutütarde vabariiklikul võistlusmatkal Ernake. Võistkonda kuulusid Kairi Laidmaa, Annely Kasela, Gedren Kollo ja Ann Saks.

Võistlusest võttis osa 16 võistkonda 14 maakonnast ja kohal olid ka külalisvõistlejad Lätist ja Leedust.
Võistlus ise oli pikk ja kurnav. Tüdrukutel tuli pooleteist päeva jooksul läbida 35 km ja lahendada ülesandeid 19 kontrollpunktis.
Võistlus algas 24. mai hilisõhtul luureülesandega, kus võistlejatel tuli pimedas metsas üles leida vastutegevuse laager ja “varastada” sealt järgmise päeva esimese kontrollpunkti koordinaadid.

Reede hommikul startisid meie tüdrukud juba kell 7.30. Päeva jooksul läbiti 14 kontrollpunkti, kus muuhulgas tuli ennast proovile panna taimede tundmises, loogikaülesande lahendamises, puu küljest tunde järgi 2-kilogrammise tüki saagimises ning hakklihamasinate kokkupanemises. Esmaabipunktis tuli aidata jalahaavaga poissi, rästikuhammustusega poissi ja paanikas ema. Vigursõiduks oli valida tõukeratas, tandemratas või mopeed, Türi raudteejaamas toimus dresiiniralli.

Toimus ka öine luureülesanne metsas, mis lõppes alles kell 5 hommikul.
Üks tund magamist ja kell 6 jälle varustus selga, et 6.30 startida viimaseks neljaks ülesandeks, milleks olid paadiralli, paintball, teadmistekontroll “Tunne oma kodumaad” ja takistusrada + lõpujooks.
10.48 olid tüdrukud väsinute, kuid õnnelikena finišis. Järgnesid saun, väike puhkus ja lõpurivistus.
Kodutütardega olid kaasas Orissaare kodutütarde juhendaja Maidi Tilk ja noorte kotkaste malevapealik Leevi Naagel.