Juhtkiri: Kes siis veel peaks aitama?

Juhtkiri: Kes siis veel peaks aitama?

 

Kaie Kand on vaieldamatult Saare maakonna viimase kümne aasta üks tuntumaid sportlasi. Edukuse mõiste on suhteline, kuid kindlasti on ta ka selles kategoorias üks esikoha pretendente.

Nüüdseks Orissaarest Tallinna kaudu Hollandisse jõudnud sportlase nimi hakkab inimeste teadvuses tuhmuma. Kolm aastat tagasi viimase välisvõistluse teinud Kaie Kand on vigastuste küüsis vaeveldes spordirajalt kõrvale jäänud. Teadupoolest on aga inimestel enamasti meeles vaid edukad.

Kuid mitte kõik pole veel lootust kaotanud. Lootust, et saarlanna veel suudab. Et Kand suudab pärast vigastuspausi olümpia-aastal elu tippvormi jõuda ning iga sportlase unistuste võistlusele jõuda. Lootust ei ole kaotanud tema naabrid, sõbrad ja tuttavad. “Kes siis veel peaks uskuma?” – nii võib sõnastada Orissaare spordijuhi Kaire Nurja mõtte.

Tegelikult ei olegi vahest kõige tähtsam, kas Kaie Kand jõuab olümpiale või mitte ja mis tulemuse ta seal teeb. Tähtis on üksteise toetamine ning uute võimaluste andmine. See viib elus edasi.

Print Friendly, PDF & Email