Veere külaplatsil külvati, lõigati, lauldi ja tantsiti

Veere külaplatsil külvati, lõigati, lauldi ja tantsiti

SOOJA LEIBA, MÕTELGE: Tornimäe rahvamaja perenaine, "Laulud ja tantsud looduses" üks korraldajaist Aili Juhkam oli ise üks lauljaid ja näitemängutegelasi, kelle ülesandeks oli ka värske leiva pakkumine. Pildil veel (vasakult) Lilli Loodus, Milvi Oll, Evi Ligi ja Ellen Orav. Leiba maitsevad Gendro Peet ja Lisell Ernesaks. Foto: Aare Laine

Tornimäe lähedal Veere küla külaplatsil andsid Pöide, Muhu ja Leisi valla taidlejad laupäeval publikule kodukandi ainetel koostatud humoorika-meeleoluka kontsertetenduse.

Lauljad, rahvatantsijad, pillimehed ja näitlejad andsid endast parima.
Tornimäe rahvamaja taidluskollektiivide Vokiratas, Aderkas ja Triinud ettevõtmist “Laulud ja tantsud looduses” tulid Muhust toetama nännede tantsutrupp Ätses ja Leisi vallast Pärsama kultuurimaja laulu- ja tantsuansambel Muigud. Kõigil neil oli publikule edasi anda oma positiivne sõnum särtsakate tantsude, kuulama panevate laulude ja pillilugudega või meie esiemade-isade talutööde näitemängulise kajastamisega.
MTÜ Veere Külaelu ja külaelanike initsiatiivil ehitatud laulu- ja tantsulava mahutab korraga mitukümmend lauljat ja tantsijat. Möödunud aastal uuendatud esinemispaika kasutatakse üsnagi aktiivselt. Naisrühma Ätses juhendaja Anne Keerd tunnistas natukest kadedustki, kui ütles, et tervel Muhu saarel nii head vabaõhulava vastu panna polegi.

Pöide valla planeerimis- ja arendusspetsialist Gerri Grünberg toonitas, et külaplats jaanitule asemega, suure kiigega ja laululavaga asub eramaal.
“Tänu maaomanik Kaido Rannaäärele, kes lubas oma kinnistule külaplatsi rajada, saavad Veere küla elanikud seal koos ühiseid ettevõtmisi korraldada ja külalisi võõrustada,” tähtsustas vallaametnik külarahva koostööd.
Külavanem Heljo Kaubi nautis taidlejate etteasteid publiku hulgast.
“Veere küla elanikud on tublid. See siin on meie ühisettevõtmine,” kiitis külavanem koduküla inimesi.

Teada-tuntud talunikuna on Heljo Kaubil kevadised põllutööd tehtud. “17 hektarit otra ja suvinisu on maha külvatud. Loodan head saaki,” rääkis Kaubi. “Heinaajani veel aega. Praegu ongi õige aeg väikeseks lõõgastuseks. Laul, tants ja pillimäng tulid otse kodukülla kätte.”
Pöide vallavalitsuse sekretär Maire Käärid andis kokkutulnuile ülevaate Pöide, Valjala ja Orissaare valla ühisprojektist “Liikumine toob tervise”.
Tornimäe rahvamaja tänukirja said kõik meeldivale üritusele kaasaaitajad. Pärast kontsert-etendust pakkusid võõrustajad osalejaile suppi. Söögilauas vahetatud muljete põhjal saab kolme valla ühiskontserdi igati kordaläinuks lugeda.

Print Friendly, PDF & Email