Muhu noorte film pälvis konkursi peaauhinna (video)

Muhu noorte film pälvis konkursi peaauhinna (video)

 

Kadrioru kunstimuuseum kuulutas koostöös Nukufilmi lastestuudio ja Taani kultuuri instituudiga näituse “Bosch & Bruegel. Ühe maali neli jälge” raames välja gümnaasiuminoorte filmikonkursi.

Peaauhinna, reisi Kopenhaagenisse pälvisid Lembitu Valdmets Muhu noortekeskusest ja tema juhendaja Arnek Grubnik.
Muhu noortekeskuse juhataja Arnek Grubnik ütles, et selline tunnustus on väga tore ja innustab edasi tegutsema. Konkursil osaledes tundsid nad, et teemasse süvenemine aitas lõpptulemusele kõvasti kaasa, kuigi neil jäi veel väga palju uurimata ja paljudele küsimustele vastus leidmata.
“Sul võib olla superkvaliteediga video, aga kui sellel puudub hea sisu, hea idee, siis jääb tulemus kesiseks,” selgitas Grubnik, kelle sõnul ammutasid nad ideid eeskätt just maalidest, samuti Youtube’i videotest, kunstnikega seotud internetilehekülgedelt.

“Meie esmane tähelepanu koondus (nagu ilmselt ka paljudel teistel konkursil osalenutel) maalidel olnud kellale, millel seieri asemel oli hoopiski käsi,” rääkis Grubnik, lisades, et sealt edasi köitsid nende tähelepanu muud sümbolid, mida maalidelt leida võib.
“Asusime neid uurima ning ka Hieronymos Boschi ja Pieter Bruegel Vanema tausta – nii palju, kui internetist leida oskasime,” rääkis Grubnik, lisades, et järelduseks kujunes: sümboleid on maalidel palju, neid on kõikjal, ava oma silmad!

Kadrioru kunstimuuseumi haridustöö kuraator Linda Lainvoo ütles, et Muhu noortekeskuse töö oli lühike ja lööv. “Ääretult tabav, väga huvitavad ideed ja teemat puudutav ning suurepärane on just see, kuidas on kompaktselt lühikesse animatsiooni kokkuvõetud see, mis on head selle maali juures,” märkis ta.
Konkursile laekus 11 võistlustööd, nende hulgas nii animatsioone kui ka mängufilme.

Print Friendly, PDF & Email