Kuressaare üüriturul laiutab tühjus (9)

Kuressaare üüriturul laiutab tühjus

AINULT MÜÜGIKS: Riho Mõisaääre sõnul õnnestub Kuressaare kinnisvarakuulutustes tuhlajail leida vaid müügipakkumisi. Väga harva satub sekka mõni üksik üürikuulutus. Foto: arhiiv

Läinud kuu kinnisvaraülevaate kohaselt muutus turg Kuressaares aktiivsemaks nii korterite kui ka eramute osas. Üüriturul on aga taas pead tõstnud defitsiit.

Kuressaare üüriturust rääkides tõdes Uus Maa Kuressaare büroo juhataja Riho Mõisaäär, et keeruline on kommenteerida asja, mida sisuliselt ei eksisteerigi. Nimelt ei ole Kuressaare korterite üüriturul praegu mitte ainumastki aktiivset kuulutust. “Üks korter on, see on broneeritud, ning kõik, mis on olnud, on läinud. Olukord on ikka päris kriitiline,” tunnistas Mõisaäär Saarte Häälele.
Ta rääkis, et korterid, mida on vahendanud nende kinnisvarabüroo, on antud üürile pikaajaliselt ning keegi pole neid vahetama kippunud. “Keegi välja kolinud ei ole, kõik pikendavad lepingut ja läheb samamoodi edasi,” nentis Mõisaäär.

Hoiavad kümne küünega kinni

Ta lisas, et kui üürikorteri osas on umbes aasta või poolteist aastat tagasi mõistliku hinna eest kokku lepitud, siis hoitakse sellest nüüd kümne küünega kinni. Alternatiivi Kuressaares praegu lihtsalt ei leidu.
Samal ajal otsitakse Uus Maa kinnisvarabüroo juhi sõnul Kuressaares praegu aktiivselt igasuguseid üürikortereid. “Otsitakse kõike, aga pakkumisi ju pole ning valikut seega ka mitte,” märkis Riho Mõisaäär. Kõik korterid, mis vähegi aeg-ajalt pakkumisele tulevad, kaovad tema sõnul turult kui soojad saiad. “Üürid on seejuures kõrgeks läinud. Antakse üürile isegi 250–290 euroga ja ikka lähevad need kohe ära, kuna muid variante pole,” tõdes ta. Mõistlik üür oleks Kuressaares praegusel ajal nt kahetoalise möbleeritud korteri eest 200–220 eurot.
Maa-ameti andmetel toimus Kuressaares aprilli jooksul 20 kinnisvara ostu-müügitehingut, mis on ühe võrra enam kui märtsis. Viimase 12 kuu lõikes on tegemist keskmise tulemusega. Kortereid müüdi 14 ning seda on kahe võrra enam kui märtsis. Ruutmeetri keskmiseks mediaanhinnaks kujunes 623 eurot.

Tavaline kevadine stabiilsus

Kui enamasti tunnevad välisriikide elanikud Saaremaal huvi mereäärsete maamajade vastu, siis aprillis täheldati ka suuremat huvi Kuressaares asuvate korterite vastu. Aprillikuine eramuturg oli tavapärane – müüdi kaks elamut. Pakkumiste hulk on stabiilne, ostjad aga ootavad mõningast hinnalangust.
Eesti kinnisvaraturul oli aprill tavapärane kevadkuu, kus suuremate hüpete või languste asemel on pigem stabiilsus. Kui möödunud aastal oli aprill märtsiga võrreldes aktiivsem, siis sel aastal jäi ostu-müügitehingute hulk pea samaks. Enam kerkis aga tehingute summaarne väärtus.

Maa-ameti andmetel toimus aprillis üle Eesti 2929 ostu-müügitehingut, mis on märtsist vaid 0,1 protsenti enam. 2011. aasta aprilliga võrreldes on tõus suurem – 4,9 protsenti. Ostu-müügitehingute rahaline koguväärtus kerkis märtsiga võrreldes 12,8 protsenti – kokku vahetas kinnisvara omanikku 143,62 miljoni euro eest. Viimase 12 kuu lõikes on tegemist keskmisest kõrgema tulemusega.

Print Friendly, PDF & Email