Kaarma pakub rannaliivapuhastit taas RMK-le (12)

Kaarma pakub rannaliivapuhastit taas RMK-le

 

Kaarma vallavolikogu on juuni alguses toimuvaks istungiks koostanud otsuse projekti, mille kohaselt pakutakse paar aastat jõude seisnud liivapuhastusmasinat riigimetsa majandamise keskusele (RMK) mereranna hooldamiseks.

Koostatud dokumendi kohaselt annab volikogu nõusoleku liivapuhastamise masina Beach Tech 2000 võõrandamiseks (enampakkumist korraldamata) hinnaga 5000 eurot RMK-le. Kaarma vallavalitsus soetas liivapuhasti 2005. aastal kümme korda kallimalt. Valla omaosalus oli toona 20 protsenti.
Mai algul, kui Saarte Hääl Saaremaa tuntuima rannariba – Mändjala, Keskranna, Järve piirkonna – trööstitust olukorrast kirjutas, kinnitas Kaar-ma vallavanem Margus Mägi, et üüratult kallis masin on sest ajast saati jõude seisnud, kui ranna hooldamine valla kohustuste hulka enam ei kuulunud. Juba siis pakuti masinat RMK-le, kes sealkandis teatud kohti hooldab, kuid seni pole RMK masinast huvitatud olnud.
Eile tunnistas Margus Mägi Saarte Häälele, et ega RMK ole tegelikult siiani huvi liivapuhastusmasina vastu üles näidanud. “Meil seda riista vaja ei ole ja pole mõte lasta sellisel kallil asjal lihtsalt niisama jõude seista,” põhjendas vallavanem.

“Kui RMK on huvitatud, siis oleme valmis müüma selle võileivahinna eest sihtsuunitlusega, et masin töötaks Saaremaa avalike randade puhastamistel,” ütles Mägi. Kui RMK liivapuhastusmasinat aga endiselt ei soovi, siis pannakse see enampakkumisele.
RMK saarte piirkonna juhataja Aili Küttim polnud eelnõuga veel tutvunud, kuid kinnitas, et RMK pole masinast huvitatud.
“Eelnõusid võib teha igasuguseid, aga meie seda tehnikat ei soovi ja ei ole midagi ümber mõelnud,” kinnitas Küttim.

Print Friendly, PDF & Email