Põduste rannarajoon saab paberil valmis (6)

Põduste rannarajoon saab paberil valmis

 

Kuressaare linn loodab sel aastal kehtestada Lootsi tänava kinnistute (23; 25; 27) detailplaneeringu, mis näeb ette Tori jõe suudmealal uue mereäärse linnaosa rajamise.

“Ehk saame sel suvel planeeringu kehtestatud, siis saab hakata kavandama projekteerimist ja ehitamist,” ütles Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel.
Ettevõtja Tõnis Mäerannale kuuluvale 7,1 ha suurusele planeeringualale tahetakse rajada rannapromenaad, kauplus, neli erineva suurusega korterelamut kokku 262 korteriga, kaks ridaelamut, kümmekond eramut ja umbes GO spaa suurune hotell.
Hannes Koppel usub oma sõnul, et varem või hiljem läheb Tori jõe suudmealal ka ehitamiseks lahti, kuid millises mahus, see on eraldi küsimus. “Kindlasti ei ehitata seda poolsaart välja 3–4 aastaga ja võib-olla isegi 15 aastaga mitte.”

Lootsi tänava kinnistud on Kuressaare linna mereäärsel alal ühed viimastest ehituseks sobilikest aladest. Mõningat ehitusvõimalust pakub veel Väike-Roomassaare poolsaare keskosa linnastaadioni vahetus naabruses lahe kaldal, kuid ülejäänud veel hoonestamata osa Kuressaare merepiirist on ehitustehniliselt vähesobiv.
Hannes Koppeli sõnul on Kuressaares uute elamute ehitamiseks võimalikud kaks varianti: kas ehitada need mere poole, kus on olemas puhkevõimalused, või panna majad püsti ringtee äärde Marientali põllu peale.

“Ma loodan, et Kuressaare elanikud ei hoia sellist madalat profiili, et nad mõtlevad ainult Upa põllu peale. Loodan, et paljud inimesed kolivad tulevikus ka mereäärsetesse piirkondadesse,” sõnas linnaarhitekt.
Lootsi tänava kinnistute täisehitamist hakati kavandama juba 2004. aastal, kui kinnistute tollane omanik Van Dahl Investments OÜ esitas linnale avalduse detailplaneeringu algatamiseks. Arendustegevusega plaaniti alustada 2006. aastal vabaajakeskuse rajamisega, kuhu pidi tulema Eesti esimene sukeldumiskeskus, tennisehallid ja sisegolfirajad. Sellesse piirkonda kavatseti 5–7 aasta jooksul rajada ka 2–3-korruselised rida- ja korterelamud, sadamahoone, kalaturg ning hotell. Hiljem jäi esialgsetest plaanidest järele 30 elamut, kuuekorruseline äri- ja vabaajakeskus ning restoran.
Paraku ei saanud detailplaneering vajalikke kooskõlastusi ning arendajal lõppes ka finantseerimisvõimekus, mistõttu tuli planeeringu taha uus investor uute plaanidega.

Print Friendly, PDF & Email