Vigurivänt pani proovile laste rattasõiduoskused

Vigurivänt pani proovile laste rattasõiduoskused

VIGURSÕIDU NIPID: Sander Kirs vanalinna koolist ütles pärast sõitmist, et natuke imelik ja võõras oli sõita. “Pole ju oma ratas,” sõnas ta. Aega kontrollis politseinikust peakohtunik Meelis Juhandi. Foto: Tõnu Veldre

Esmaspäeval panid Saare maakonna koolinoored Kuressaare gümnaasiumi hoovis toimunud võistlusel Vigurivänt 2012 proovile oma liiklusteadmised ja jalgrattasõiduoskused, selgitamaks välja parimad, kes lähevad maakonda esindama üle-eestilisele võistlusele.

Tänavu võttis võistlusest, mille esimene osa koosnes liiklusteadmiste alasest teooriaküsimustikust ja teine osa kontrollis sõiduoskusi vigursõidurajal, osa 39 õpilast – 15 tüdrukut ja 24 poissi.
“Vigurivänt annab lastele võimaluse võrrelda oma teadmisi liikluseteooria tundmises ja jalgratta vigurraja läbimise oskustes,” ütles maanteeameti liiklusameti liiklusohutuse spetsialist Maiu Välbe, märkides, et lisaks väikesele meelelahutusele ja võistlusmomendile aitab Vigurivänt kinnistada jalgrattaõppe jooksul omandatut.

Välbe avaldas ka tänu kõigile, kes võistluse korraldamisele kaasa aitasid, nii võistlejatele kui ka õpetajatele. Peakohtunikuna tegutsenud Meelis Juhandi ütles, et seekord olid koolid esindatud kesisemalt kui tavaliselt. “Maakoolid on passiivsed selle koha pealt. Jalgrattalube antakse välja päris agaralt, aga ma ei tea, kas koolid on ära väsinud sellest või on neil rahalised raskused,” rääkis Juhandi, viidates, et rattaid on koolide juures ju palju.
Esmakordselt toimus Vigurivända võistlus 1999. aasta kevadel. Vigurivänt on iga-aastane jalgrattavõistlus 10–12-aastastele, kes valmistuvad jalgratturieksamiks või on selle juba sooritanud. Parimad võistlejad esindavad Saare maakonda Pärnus, kus on osalejaid viiest maakonnast.
Vigurivänta korraldab

maanteeamet, koostööpartnerid olid sel aastal Kuressaare noorte huvikeskus, Kuressaare gümnaasium ja politsei.
Lääne regiooni võistlustele pääsesid tüdrukutest Eliis Kaseväli (Kuressaare vanalinna kool), Victoria Rosing (Kuressaare NHK), Greta Vaher (KVK), Elis Maide (KVK), Teele Õispuu (KVK), Marleen Palts (KVK).
Poistest said sama tunnustuse osaliseks Markus Trave (Kaarma kool), Joosep Laus (KG), Markus Salundi (Kuressaare NHK), Ragnar Köster (KVK), Ervin Kubits (Kuressaare NHK) ja Sander Teras (Kuressaare NHK).


Tulemused

I Kuressaare vanalinna kooli I võistkond – Eliis Kaseväli, Greta Vaher, Ragnar Köster, Jaak-Tambet Lepik.

II Kuressaare NHK II võistkond – Maria-Helena Sammelsaar, Victoria Rosing, Rolf Hein, Karl Kukk.

III Kuressaare NHK I võistkond – Merzeede Liis Ork, Margit Valge, Martin Kamm, Ervin Kubits.

Print Friendly, PDF & Email