Salme kool kogus vajalike seadmete tarbeks üle 500 euro (1)

Salme kool kogus vajalike seadmete tarbeks üle 500 euro

SALME KOOLIS FLAMENKOT TANTSIMAS: Triin Uussaar, Helena Aavik, Brigita Ley, Marleen Juhandi ja keskel Matis Prostang. Foto: Andre Anis

Reedel Salme põhikoolis kooli ja hoolekogu korraldatatud heategevuslik kevadkontsert kogus loterii, kohvikupidamise, piletitulu ja toetajate abiga kokku 550 eurot. Tulu läheb kooli poiste tööõpetuse klassile vajaliku klaasilõikamis- ja lihvimismasina muretsemiseks.

“Salme kooli poisid on õpetaja Kaur Filippovi juhendamisel oma töödega saavutanud tublisid tulemusi vabariiklikel konkurssidel. Uue masinaga avaneb osavatel poistel ja tüdrukutel veelgi enam võimalusi oma fantaasiat rakendada millegi ilusa ja omanäolise valmistamiseks,” ütles kooli hoolekogu esimees Kai Prostang, lisades, et soovitud seadme soetamiseks jääb puudu veel umbes 100 eurot.

Prostangi sõnul teenis 130-liikmelise vaatajaskonna tulise aplausi ära kaheosaline kontsert, mille õnnestumisele panid lauljaid-tantsijaid, pillimängijaid ja näitlejaid ette valmistades õla alla õpetajad Karin Pulk, Merle Sillavee, Tea Merivald ja Mariliis Lazarev. Esinejad olid kõik oma Salme kooli lapsed, traditsioonilised näitused oli kokku pandud oma õpilaste käsitöödest (õpetajad Tiia Kobin ja Kaur Filippov). Kevadkontserdi eeskava eest vastutas kool ja korraldusliku poole pealt hoolekogu.
Kai Prostang märkis, et viimased kolm aastat tegutsenud hoolekogu tegevus väärib erilist kiitust. “Kokku on juhtunud tegusad ja hakkajad inimesed,” märkis ta.

Salme põhikooli heategevuskontserdid toimuvad aastast 2005. Kontsertide tulu on kasutatud koolile õmblusmasinate muretsemiseks, klaasvitriinide ja toataimede hankimiseks, näiteringi tegevuse toetamiseks. Raha on kogutud ka õpilastele kooli logoga särkide muretsemiseks ja poiste tööõpetuse klassi ventilatsioonisüsteemi uuendamiseks.


Toetajad

Seekordset heategevuskontserti toetasid: Tiina Tarkin, Mihkel Undrest, Niina Kark, Andro Roosileht, Raimond Ellik, MTÜ Läätsa Rand. Loteriiauhinnad panid välja Saaremaa SPA Hotels, Saaremaa Vesi, OÜ Pilvelambad, Salme vallateater, Salme vallavalitsus, Taritu rahvamaja, Kataka butiik, Kadri Tamm, OÜ Sametkäeke.


Pärsamal koguti kontserdiga üle 200 euro

Pühapäeval Pärsama kultuurimajas toimunud heategevuskontsert, mille andsid tuntud muusikud Erich Krieger ja Rain Poolen, kogus Leisi valla puudust kannatavate perede lastele 224 eurot ja 49 senti.
“Ma ise jäin väga rahule,” ütles esmakordselt heategevuskontserti korraldanud anonüümsust soovinud väliseestlane, lisades, et kui jumal lubab, siis tehakse seda veel ja suuremalt. “Aga esimesel korral ei julgenud suurüritust ette võtta,” märkis ta.
Järgmine kord tehakse kontsert niisiis juba Kuressaares. Millal, ei osanud mees veel öelda. Rahvast oli tema sõnul Pärsamal kuulamas inimest poolsada. Kontsert kestis poolteist tundi.

Print Friendly, PDF & Email