Repliik: Aitäh, et märkasite! (5)

Repliik: Aitäh, et märkasite!

 

Mind ajendas sulge haarama esmaspäeva õhtupoolik, mis kujunes minu jaoks teistsuguseks kui tavaliselt. Oma osa mängisid selles abivalmis hääletajad Annika ja Jaana ning sõiduõpetaja Erki Kuusk.

Meil kõigil on kogu aeg kuhugi kiire. Nii kiire, et üha vähem leiame igapäevatoimetuste kõrval aega sõpradele või hobidele. Seda enam teeb südame soojaks, kui oma väärtuslikku aega kingib sulle praktiliselt võõras inimene, aga just seda tegi Erestoni autokooli õpetaja Erki Kuusk.
Esmaspäeva õhtul mööda Kuivastu maanteed Kuressaare poole sõites tundsin järsku, et rool hakkas imelikult värisema ja vaid sekundite pärast hakkas auto “kiskuma”. Selgus, et autol oli purunenud rehv. Kuidagi sain auto Upa juures sõidutee äärde aetud ja masinast väljudes tundsin tugevat kõrbehaisu…
Autos oli veel kaks hääletajat. Kui tuvastasin, mis oli juhtunud, otsustasin, et helistan linna tuttavale – ehk leiab ta aega tulla ja tagavararatas alla panna. Oleksin selle tööga ka ise hakkama saanud, aga kindlam tunne on, kui seda teeb asjatundja.

Esimese üllatusena tuli mulle see, et autos istunud hääletajad ei jätnudki mind tee äärde üksi ega hakanud edasi hääletama, vaid teatasid kindlalt, et nüüd hakkame kummi vahetama. Olen neile väga tänulik, sest just Annika ja Jaana olid need, kes pidasid kinni esimese möödasõitva auto, mille roolis istus paljude saarlaste armastatud sõiduõpetaja Erki Kuusk. Sõiduõpetaja aitas ratta vahetada ja jagas ka edasisi juhtnööre, kuidas tagavararattaga sõita.
Lihtne tegu ja paneb ehk nii mõnegi õlgu kehitama, et milleks sellest kirjutada. Minu meelest on see aga tähelepanuväärne, et Erki Kuusk ei sõitnud lihtsalt mööda (kuigi eks temalgi oli ju kiire), vaid peatus ja tuli appi. Ja ehk on selle loo kirja panemine teistelegi eeskujuks, et me kõik ikka märkaksime abivajajat.
Aitäh, Erki Kuusk!

Print Friendly, PDF & Email