Juhtkiri: Eakate tänu noortele

Juhtkiri: Eakate tänu noortele

 

Muhulane oskab rõõmsal meelel ilusasti laulda. Ja kenad laulud on muhulasel ka. Eile saare eakate inimeste esituses Hellamaa külakeskuses kõlanud laule lauldi saarel juba aastasadu tagasi. Nende loojaiks ja lauljaiks olid praeguste Muhu nännede ja taatide vanaisad ja vanaemad, ka nende emad ja isad. Põlvest põlve on muhulased oma kodukandi kultuuripärandit edasi kandnud.

Tore, et just noored, eesotsas Muhu muuseumi ürituste korraldaja Liia Otsaga, on vanad laulud esiisade-emade varasalvest taas päevavalgele toonud. Eile lauldi neid ühiselt nii endale rõõmuks kui ka teistele meeleheaks.

Mida see päev osalejaile andis? Energiat – hõigati nagu ühest suust. Küllap läheb tänane kartulipanek või peenramaa kaevamine kõigil neil, kes eile Hellamaa külakeskuses energiasüsti said, palju erksamalt.

Tõelised energiapommid olid korraldajad asetanud aga lõunalauale. Need koosnesid võilille- ja nurmenukulehtedest, naadist ja nõgesest, sibulast ja metslaugust. Võib-olla veel millestki, mida kodukoha metsaalused ja põlluveered pakuvad. Osakem need üles leida ja endale kasulikuks tarbimiseks suupäraseks teha.

Print Friendly, PDF & Email