Uurimistöö tõi Tairica Taavitale presidendi raamatupreemia (2)

Uurimistöö tõi Tairica Taavitale presidendi raamatupreemia

REISIHUVILINE SAI RAAMATUPREEMIA: Tairica Taavita ise reisib sageli Kuressaarest kaugele. Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare gümnaasiumi õpilaste reisimisest mahuka uurimistöö kirjutanud 10. klassi neiu Tairica Taavita pälvis vabariigi presidendi raamatupreemia.

Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi korraldatud 13. konkursil presidendi auhinnale peeti Tairica uurimust “Reisimine ja selle sihtkohad” kahe hinnalise raamatu – ”Pintsliga tõmmatud Eesti” ja “Esemelised allikad ajalootunnis” – ja presidendi allkirjaga tänukirja vääriliseks.
“See preemia oli suur võit,” ütles Tairica juhendaja, KG õpetaja Sirje Kereme. “Sellel konkursil oli ju nii palju osalejaid.”
Tairica Taavita tunnistas, et nii suurt tunnustust ta küll ei oodanud. “Kuna mul oli seda uurimust aga huvitav ja tore teha, oli see meeldiv üllatus,” lausus ta.
Tairica sõnul valis ta uurimistöö teemaks reisimise, kuna see on talle südamelähedane.
Oma uurimusega seoses küsitles Tairica Kuressaare gümnaasiumi 919 õpilast, 1. klassist abituuriumini.

Abi töö koostamiseks sai ta ka inimestelt väljaspool oma kooli, kui oli palunud internetikasutajail tema küsimustele vastata. Vastajaid oli 156. “Seda on tõesti palju,” kommenteeris töö autor küsitletute koguarvu. “Tööd alustades ma selle mahtu ausalt öeldes ette ei kujutanud.”
Uurimuse koostamine võttis neiul aega viis kuud.
Tairica sõnul tõestab tema uurimus, et inimestele meeldib reisida ning nad hindavad reisimisel saadud uusi kogemusi.
KG õpilased on ringi sõitnud põhiliselt Euroopas, eelkõige muidugi meie naaberriikides.

“Ka algklassilapsed reisivad palju, aga neid võetakse kaasa ikka lähematesse riikidesse – Lätti, Soome,” rääkis Tairica.
Kõige eksootilisem paik, kus KG õpilased on käinud, oli Gröönimaa.
17-aastane Tairica ise on oma töö tõttu (Tairica töötab õpingute kõrvalt firma E.M.A. Model Management modellina – toim) saanud palju maailma näha. Kaugemate kohtadena, kus ta käinud on, nimetas Tairica Tokyot ja New Yorki.

Võistluse koordinaatori, Tartumaal asuva Lähte ühisgümnaasiumi õpetaja Viivi Rohtla andmeil lõi tänavusel konkursil kaasa 75 õpilast gümnaasiumi- ja 75 põhikooli astmes. “See on kolmeteistkümne aasta rekord,” kinnitas Rohtla.
Võistlust toetasid SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu ning haridus- ja teadusministeerium.

Print Friendly, PDF & Email