Noortebändide festival vaid kasvab

Noortebändide festival vaid kasvab

 

Laupäeval viiendat korda teoks saanud Saaremaa noortebändide festival oli sel aastal esmakordselt rahvusvaheline. Külalisesinejad olid Rootsist ja Ukrainast. Kokku astus lavale 8 bändi Kuressaarest, neli Mandri-Eestist ja kaks väliskülalist.

Kuressaare noorte huvikeskuse korraldatud üritus hakkas seekord pihta juba reedel, kui Kuressaare keskväljakul anti n-ö promokontsert. Bändide mõõduvõtt leidis aset laupäeval. Võitjana väljus seekord küll Kuressaares alustanud, kuid nüüdseks Tallinna kolinud ansambel KTCB. Auhinnaks karikas ja Stanford Musicu kinkekaart.
Saaremaa parimaks bändiks tunnistati nädal varem samuti Sadhu jämmi stipendiumi teeninud Saaremaa ühisgümnaasiumi poiste ansambel The Natives. Festivali korraldaja Annika Väälma sõnul pälvis The Natives Privilege’i klubis publiku korraliku kaasaelamist ning ansambel oli tema sõnul seda ka väärt.

Žüriisse kuulusid tänavu Grete Paia, Erki Etverk, Toomas Tang, Karlis Saar ja Marko Kesküla.
Publiku lemmikuks tunnistati Rootsist kohale tulnud S.S Norfolk. Facebookis toimunud hääletuse võitis Leisi keskkooli bänd. Merepäevade ajal esineva The Sun’i soojendusbändi koha napsas endale The Natives ja SÜG-i poisid kutsuti esinema ka Mändjalas augustis toimuvale üritusele Surfiküla 2012. Sinna pääses esinema ka ansambel Leek.
Annika Väälma sõnul läks üritus vägagi korda. “Ülimalt rahul oleme,” märkis Väälma ja lisas, et tulevikus sooviks näha veel rohkem välismaa bände ja festivali peaks venitama päevakese pikemaks.

Print Friendly, PDF & Email