Müüjal lõppesid noorkanad poole ringi peal (1)

Müüjal lõppesid noorkanad poole ringi peal

 

Esmaspäeval Saaremaal noorkanu müümas käinud OÜ Äntu Mõis oli sunnitud osa ostjatest pika ninaga jätma, sest kanad said enne müügiringi lõppu otsa.

Lääne-Virumaal asuva OÜ Äntu Mõis autojuht Tarmo Jürgens ütles Saarte Häälele, et Astes müüdi viimased kanad ning Kaarmal, Karjas, Leisis, Koiklas ja Tagaverel jäi üldse käimata, sest kõik kaasas olnud umbes 400 kana said müüdud. Äntu Mõis pakkus saarlastele juuli lõpus munemist alustavaid pruuni sulestikuga noorkanu.
Tarmo Jürgensi sõnul võiks ju autole ka sadakond kana rohkem panna, aga sellega linnukasvatajad ei riski, sest linnud võivad täiskiilutud koormas hapnikupuudusse surra.

Sel aastal juba kolmandat korda Saaremaal kanu müümas käinud Jürgens ütles, et varem pole kaup siin otsa saanud, küll aga juhtub seda mandril üsna sageli. Inimeste huvi kanade ostmise vastu on suurenenud, kinnitas Jürgens.
OÜ Äntu Mõis autojuhi sõnul tulevad nad järgmine kord Saaremaale juuni alguses ja siis alustatakse kaubaringi teisest otsast, et ka ilmajäänud ostjad oma tibud kätte saaksid.

Print Friendly, PDF & Email