Musikaalne lill Varsakabi tähistas 25. sünnipäeva

Musikaalne lill Varsakabi tähistas 25. sünnipäeva

AKTUAALSEID TEEMASID EI PELGA: Varsakabja noormehed Martin Ling, Lauri Põld, Sander Sepp, Indrek Viires, Alar Truu, Jüri Põld ja Hans-Peter Grass on võtnud üles arvutihullu laulu. Foto: Henri Sink

25 aastat on ühe lille jaoks ulmeline iga, küll aga on 25 aastat saanud reaalsuseks Saaremaa ühisgümnaasiumi meesansambli Varsakabi jaoks.

Eelmisel laupäeval tähistati juubelit väärika kontserdiga kooli aulas.
Lisaks praegusele koosseisule võis kohata habetunud mehi varasematest lendudest, samuti liikmeid Varsakabja “sõsaransamblitest”.
Üheskoos meenutati videopildi vahendusel lõbusamaid hetki kunagistest esinemistest ning üritati neid koguni uuesti läbi mängida. Kõlasid laulud, mida teadsid kõik Varsakabja vilistlased, ning kontserdi lõpetas ansambli mitteametlikuks hümniks kujunenud “Rohelised niidud”.
Üle-eestiliselt tuntust kogunud Varsakapja on kõigi aastate jooksul juhendanud kooli muusikaõpetaja Mari Ausmees.
Kui Ausmees 1987. aastal Varsakabja loomise kasuks otsustas, olid koolis noormeesteansamblid juba olemas. Ausmees soovis aga luua koondpunti parimate lauljate jaoks.

“Meestelaul on lihtsalt eriline,” ei varjanud Ausmees oma armastust laulvate vastassoo esindajate vastu. “Meestega tegelemine võib vahel olla raske, kuid see ongi minu jaoks suur väljakutse.”
2007. aastal Saaremaa ühisgümnaasiumi ning seega ka Varsakabjas laulmise lõpetanud Mart Rannastu tunnistas samuti, et proovides Ausmehele sageli hõlpu ei antud. “Varsakabjas veedetud aeg oli õudselt lahe – kogu aeg sai proovides palju pulli,” rääkis Rannastu. “Maril on kindlasti väga raske olnud, seega hämmastav, kust tal kogu see energia on tulnud.”

Kontserdi soojalt vastu võtnud publiku nägudelt võis lugeda küsimust, mis saab Varsakabjast edasi. Kui kaua leiab Ausmees veel motivatsiooni laulvate noormeestega edasi tegelemiseks?
Ausmees ise sellele täpselt vastata ei osanud: “Ma ei saa lubada, et toimub ka 30. aasta juubel, kuigi ma isiklikult ei ela mitte ühe, vaid viie aasta kaupa.”
Mart Rannastu lubadus viie aasta pärast 30. aasta juubelipidustustel osaleda kohustab aga ka Mari Ausmeest jätkama – vanima varsakabja rekord ootab püstitamist.

Kristjan Lukk

Print Friendly, PDF & Email