Muhumaal tabati suudlejad (7)

Muhumaal tabati suudlejad

MUHU SUUDLEJAD: Google Street View kaamerasilma ette jäid ka need suvisel Muhumaal aega veetvad noored. Foto: Google

Eile avalikuks tehtud Google Street View rakenduse Eestis pildistatud kaadrid pakuvad nii mõnegi kentsakas-huvitava vaatepildi. Muu hulgas on pildile jäänud Kuivastu maantee ääres hellalt teineteise embuses noored.

Eile öösel avas internetigigant Google maailmale Eesti linnatänavate 3D-vaated, mille tarbeks mullu suvel eritehnikaga varustatud autodest siinset linnaruumi pildistati. Autod vurasid ringi ka Saaremaal ja Muhus ning eile pärast rakenduse avanemist täitus näiteks Facebook postitustega, kus inimesed rõõmsalt oma kodu kohta tehtud või teisi huvitavaid avastusi jagasid.

Truu valvur

Saarte Hääl kutsus inimesi üles oma huvitavatest leidudest teada andma. Nii mõnigi inimene avastas oma auto kaardilt mitmes kohas (põhjuseks see, et eri paiku salvestati eri aegadel). Teada anti ka seda, et näiteks Kuressaares on rakenduses tänavatega segadusi. “Transvaali tänava algus on pandud Kungla tänavaks ja kõik, kelle aadress on Transvaali 1 kuni 6, on Streetview pannud valele poole Kitzbergi tänavat,” kirjutas üks tähelepanelik inimene. Humoorikama leiuna saadeti Saarte Häälele Street View jäädvustus Kuivastu lähistelt, kui kilomeeter enne sadamat on peatee ääres noorpaar suudlemisega ametis.

Stree View salvestused olid üllatuseks ka ühele Salme valla elanikule, kes nägi kaardilt, kuidas tema koer ta koduväravat valvas. Iseenesest pole selles midagi imelikku, kui see koer poleks juba mõnda aega tagasi parematele jahimaadele läinud. Omaniku sõnul on pere truu sõber nüüd vähemalt jäädvustatud.
Kavala trikiga sai hakkama Mustjalas observatooriumi omav Raivo Hein. Nimelt pildistas mees eelmisel suvel oma Tallinna kodu ees tänavat filmivat Street View autot, ent nüüd selgus, et Hein ise on samuti pildile jäänud.
Suuremad Eesti meediaväljaanded palusid eile samuti inimestel huvitavamatest leidudest teada anda ning laekus mitmeid avastusi, alates pissipeatust tegevast perekonnast kuni teeäärsele staadionile ülesrivistatud jalgpallimeeskonnani. Tartus näiteks on ühe tänava üks pool üles võetud suvel, teine talvel.

Pea kogu Eesti

Eesti asulad kaardistas Google’i tellimusel läinud suvel AS Regio, kelle jaoks toodi 15 kaameraga varustatud autot kohale Saksamaalt. Sõidukitele paigaldatud kaamerad tegid iga mõne meetri tagant 360-kraadise ülesvõtte, lisaks koguti GPS-andmeid auto asukohast ning laserandmeid teemärgiste ja hoonete asukoha kohta. Ülesvõtete tervikuks ühendamine ja kaardile kandmine võttis aega mullu sügisest kuni tänaseni.

 


 

Privaatsus säilib

Google’i pildistamine ja sellest tulenevalt ka inimeste privaatsuse häirimine on näiteks Saksamaal jõudnud kõrgemate kohtuastmeteni.
Kuigi kohus tunnistas ettevõtte tegevuse seaduspäraseks, loobus Google Saksamaal sellise tegevuse jätkamisest inimeste vastuseisu tõttu.

Eestis muudab Google kasutatud tarkvara automaatselt uduseks kõikide ülesvõtetele jäänud inimeste näod ja sõidukite registreerimisnumbrid. Soovi korral saab iga majaomanik taotleda oma kodu või vara tundmatuks muutmist juhul, kui ta leiab, et Street View tungib liigselt tema eraellu.

Print Friendly, PDF & Email