Lugeja kiri: Tüütud tülitajad (1)

Lugeja kiri: Tüütud tülitajad

 

Saan aru, et müügimehe (-naise) töö on raske ning oma igapäevase leiva teenimiseks peavad nad kas või nahast välja pugema. Samas on neid, kes üritavad sulle igasugu kraami – sealhulgas mingit mõttetut träni – pähe määrida, uskumatult palju.

Pea igal nädalal helistab keegi kuskilt raamatuklubist, kirjastusest, tellimiskeskusest või mujalt, üritades veenda sind ostma raamatut, kosmeetikat, massaažiaparaati vms, mille vastu sa (helistaja arvates) peaksid kindlasti huvi tundma või kui enne ei tundnud, siis nüüdsest kindlasti.
Ausalt öeldes on sellistele kõnedele vastamine ebameeldiv. Eriti tigedaks teeb, kui helistatakse kibekiirel tööajal või näiteks laupäeval, kui tahad oma perega aega veeta.

Pean tunnistama, et mõnikord, kui helistaja nagu uni peale käib, on raske viisakaks jääda. Püüan siiski, sest tean: see inimene teeb vaid oma tööd.
See, kust helistaja mu telefoninumbri sai, jääb küll mõistatuseks: oma teada ma seda laialt levitanud küll ei ole.
Oli selline juhus, et astusin – selleks et helistajast kiiresti lahti saada – ühe raamatuklubi liikmeks. Mingeid kohustusi liikmestaatusega ei kaasne, öeldi. Selleks aga, et iga kuu saadetavaist teoseist keelduda, pidi kindlaks kuupäevaks teada andma, et sa neid ei taha!

Ei tea, kuidas teistel, aga ka mu meilikastid on umbes sellistest postitustest nagu: “Kaota 15 kg 4 nädalaga!”, “Viagra aitab!”, “Soodsaimad reisid meilt” jne. Ma ei taha selliseid kirju saada! Minu kirjakastil võimsat spämmifiltrit paraku pole. Pole mul ka ennustajavõimeid, et kõiki võimalikke osta-osta-kirjade saatjaid blokeerida.
Tüütute tülitajate kuldmedali – ja hiiglasliku – võiks aga kaela riputada LHV-poistele, kes kaubanduskeskuses suisa küünarnukist kinni haaravad ning nõuavad: “Kus su sammas on?!” Ja kui neile juhtumisi vaikselt vastad, et mitte LHV-s, vaid ühes meie suuremas pangas, imestavad valjul häälel (et võimalikult paljude möödujate tähelepanu pälvida): “Miks sa rootslastele raha annad?” Matslikust sinatamisest tülitajate poolt ei maksa rääkidagi.
Vahel tahaks sellistele küll südametäiega öelda: “Jätke mind rahule ja otsige endale päris töö, millest midagi kasu ka oleks!”

T. K.
Kirjutaja nimi on toimetusele teada.

Print Friendly, PDF & Email