Fotomonument koolifüüsikutele

Fotomonument koolifüüsikutele

Nemad ei ole jälginud õpetaja Lauri sõnu filmist “Kevade” – nad on teinud ära kogu kodutöö ning võtnud veel vaat et lisagi. Foto: Henri Tamm

19. aprilli hommikul sai paljudele õpilastele osaks üllatus. Saaremaa ühisgümnaasiumi klassi 320 seinal ilutses otsekui täiesti omamoodi monument.

Tegu oli austusavaldusega suurtele bridži- ja füüsikahuvilistele Mart Lausile, Jakob Priile ja Kaarel Koppelile, kes tänu sellele monumendile-pildikesele on nüüdsest jäädvustatud SÜG-i füüsikaklassi seinale.
Näiliselt ehk tühise asja peale ütles üks osalistest Mart Laus, et tegelikult on tegu ikkagi väga vinge viisiga, propageerimaks õpilasteadust ning see on hea eeskuju teistele, et sääraste asjadega tegeleda.

Kogu projekti motivaa-tor on füüsikaõpetaja Arne Loorpuu, kellega tehtud filme, üritusi ja mitmesuguseid projekte meenutas Laus vaid hea sõnaga.
Sellele fotomonumendile pilgu heitmiseks peab vist küll kahjuks SÜG-i õpilane olema, kuid ehk ongi just see teatav motiiv end selle kooliga vähemal või suuremal määral siduda.

Kaspar Viilup

Print Friendly, PDF & Email