Riigiraadio levi jõudis ka Sõrve

Üleeile pärastlõunal alustasid Sõrves asuvas Levira antennis tööd raadiosaatjad, mis peaksid poolsaarel tagama rahvusringhäälingu programmide normaalse kuuldavuse.

“Kui autoga mööda poolsaart ringi sõitsime, siis vaid päris poolsaare tipus lõid raadiosse väikesed sahinad sisse, ülejäänud kohtades oli kuuldavus aga igati normaalne,” märkis Rahvusringhäälingu (ERR) tehnika- ja salvestusosakonna juhataja Vytautas Martinonis uute saatjate paigaldamise tulemuste kohta.
Uute saatjate sagedused on järgmised: Vikerraadio 92,1 MHz, Raadio 2 – 98,1 MHz ja Klassikaraadio 103,7 MHz.

Martinonise sõnul olid Lääne-Saaremaa ja Sõrve viimased suuremad kohad, kus rahvusringhäälingu raadioprogrammide vastuvõtt ei olnud tagatud. “Paljud sealsed inimesed polnud endale raadiotki muretsenud, sest mis sa sellega ikka teed, kui kuulda pole midagi,” lausus ta. “Pärast seda kui läinud aasta sügisel viisime Kuressaare saatjad Sauverre, lahendasime vastuvõtuprobleemi Lääne-Saaremaal, nüüd on siis leviga kaetud ka Sõrve poolsaar.”
Raadiosaatjate Sauverre viimine halvendas aga järsult ERR-i programmide vastuvõttu Kuressaares ja selle lähikonnas.

“Seekord Saaremaal olles me käisimegi nende inimeste juures, kes on kurtnud halva raadiolevi üle,” rääkis Martinonis.
“Näiteks Salme alevikus käisime ühes laudas, veel külastasime Kuressaares Smuuli tänavas ühe vanema naisterahva kodu ja käisime Nooruse tänaval.”
Kontrollimisel selgus, et üldjuhul oli raadiosignaali tugevus kõikjal normi piires. Ka Saarte Hääle toimetuse kõigis ruumides oli rahvusringhäälingu raadioprogrammide levi igati normaalne.
“Neis kohtades, kus me käisime, oli probleem ehk selles, et raadioaparaat oli kas vale koha peal või siis oli tegemist kehva või isegi vigase aparaadiga,” märkis Martinonis.

Eile tõsteti paariks tunniks katseliselt Sauveres asuva Vikerraadio saatja võimsust. Mõõtmised näitasid, et Kuressaares pärast seda signaal mõnevõrra tugevnes. “Peamine efekt oli aga, et kui varem olid kuskil leviaugud, siis need “silus” võimsam saatja ära,” ütles ERR-i tehnikaosakonna juhataja.
Küsimusele, kas ERR-il on tulevikus kavas Sauvere saatjate võimsust tõsta, vastas Vytautas Martinonis: “Selles suunas me vaatame. Enne ei luba midagi, kui oleme kõiki mõõtmistulemusi analüüsinud.”

Print Friendly, PDF & Email