Kolm aastakümmet kunsti

Kolm aastakümmet kunsti

PALJU ÕNNE: “Köögitoimkonna” tüdrukud Roos Marie Karmel Pšenitšnaja, Maire Kukk, Kärt Kaasik ja Maria Vera Pšenitšnaja hoolitsevad selle eest, et kõik tordil süüdatud küünlad kindlasti kustuksid.

Mullu oktoobris 30-aastaseks saanud Kuressaare kunstikool avas eile kultuurikeskuse saalis oma õpilaste loomingu näituse “30 aastat 3 majas”.

Kes kultuurikeskuse saali satub, võib tõdeda, et see on kolme aastakümne kunsti täis. Taieseid – joonistusi, maale, kõikvõimalikest materjalidest skulptuure – jätkub nii seintele kui ka aknalaudadele. Nahakunsti eksponeerimise jaoks on kohale toodud koguni vitriinkapp. Väljapaneku vanimad tööd pärinevad aastast 1982.
Saali ukse kõrval seinal on koha leidnud mõned vanad fotod, millel kunstikooli esimene kodu ja õpilased-õpetajad.
1981. aasta sügisel Uus-Roomassaare tänavas tegevust alustanud kunstikoolil on oma tegutsemisaja jooksul koduks olnud kolm hoonet: Uus-Roomassaare, Rohu ja nüüd Garnisoni tänaval.

Kunstikooli direktori Boris Šestakovi sõnul on kunstikoolis kolme aastakümne jooksul lapsi harinud kümme-viisteist õpetajat ning õpilasi on olnud sadu.
“Hea aeg oli,” meenutas 1985. aastast mulluseni kunstikoolis skulptuuri õpetanud Erki Evestus. “Ega nõukogude ajal polnud eriti teistmoodi kui praegu – õpetasime ikka seda, mida ise oskasime ja paremaks pidasime.” Evestus tunnistas, et nüüd, vabakutselisena, tunneb ta enim puudust kooli suvelaagritest.

Skulptuuriõpetaja sõnul on talle eredalt meelde jäänud ka mõned õpilased. “Vist 87. aastal oli mul kaks väga andekat vene tüdrukut ning tuline kahju oli, kui nad pidid ära Venemaale minema, sest isa oli vene ohvitser,” meenutas Evestus.
Teist aastat õpilaste nimekirja kuuluvale 10-aastasele Andres Suile kunstikoolis meeldib. “Eriti joonistamistund, sest joonistamine tuleb mul kõige paremini välja,” lausus ta. Andres on jõudnud õppida nii Rohu tänava kui ka Garnisoni tänava hoones.
“Praeguses majas on parem – mugavam,” leidis ta.

Print Friendly, PDF & Email