Juhtkiri: Palverännak väikesaarele (1)

Juhtkiri: Palverännak väikesaarele

 

Inimesi on alati saartele tõmmanud. Vähemasti puhkama. Viimase aja trendiks on aga saanud väikesaarele päriselt elama asumine. Mõelgem või Jaan Tättele, Vilsandi saarevahile, kes praegu küll maailmameredel purjetab. Ent tema kohta saarel täidab rõõmuga abikaasa Margit, kes alles hiljuti meie lehes ütles, et kavatsebki saarele elama jääda. Sai ju saarele päriseks minekut nii kaua oodatud.

Tänases lehes teatab noor naine Mari-Liis Pae oma minekust Kõinastu saarevahiks. Temagi on seda minekut kaua ette valmistanud, juba lapsepõlvest saadik.

Muidugi, üks asi on saarel suvitamine, teine seal päriselt elamine. Seal ka talvel ihuüksinda hakkama saamine. Tänapäeval on vist hakkama saamisest olulisemgi üksinduse talumine. Ent eks eraklikkuse otsimine ole ka märk sellest, et tsivilisatsiooni on meie ümber nii palju, et ühel hetkel saab sellest villand.

Väga huvitav on aga tulevase Kõinastu saarevahi mõte, et miks peaksid inimesed maksma kallist raha ja sõitma palverännakule-eneseleidmise teele näiteks Hispaaniasse, kui selleks sobivaid üksildasi paiku leidub meil Eestimaalgi. Maailma kisast-kärast eemaldumiseks ja eneseleidmiseks passivad meie Eestimaa väikesaared imehästi.

Print Friendly, PDF & Email