Kuressaare kuursaal ärkas uuele elule (12)

Kuressaare kuursaal ärkas uuele elule

ÕNNESOOVID: Toomas Leisi on restorani avamise puhul tervitamas Kuressaare linnavalitsuse arendusnõunik Anu Vares ja Kadi raadio saatejuht Tõnis Kipper. Foto: Raul Vinni

Eile pärastlõunal kogunes vastsesse restorani Ku Kuu piduliku avaeine ootuses saalitäis kutsutud külalisi.

Juba mõni tund hiljem oli Ku Kuu avatud kõigile, kes tahtsid uut ja õdusat restorani seestpoolt kaeda ja sealset menüüd proovida. Mahukate korrastustööde käigus on kuurhoone saal saanud hoopis valgema ja helgema ilme. Seinu ehivad Ants Varese maalid, mis vähemalt praegu on sinna üles riputatud nii vaatamiseks kui ka ostmiseks.
Mõlemal pool kuursaali on aga mõnusaks äraolemiseks sisse seatud terrassid. Üks vaatega lossile, teine pargi kõlakojale. Lähemate nädalate jooksul peaksid kuursaali teisel korrusel valmis saama ka toad, kus linna külalistel on võimalik ööbida.

Kuursaalile uue hingamise andnud Pargi kultuurikeskuse esindaja Toomas Leis oli vahetult enne külaliste saabumist selgelt ootusärev, kuid samas ka silmnähtavalt rahul, et restoran varem välja kuulutatud ajaks kenasti valmis oli saanud.
Kui eilne avaeine oli vaid kutsututele, siis täna on kuursaalis suurem avapidu kõigile huvilistele ja Sadhu jämmi sõpradele. Nimelt saab kuursaali kinosaalis ja uues suverestoranis teoks järjekorras juba 17. jämm ehk populaarseim ja omanäolisim muusikahäpening Kuressaares, mis kogub alati kokku muusikasõpru nii siit- kui ka sealtpoolt merd.

Toomas Leis, Sadhu jämmide “isa” tõdes Ku Kuu avamisel, et kui tavaliselt on jämmidel olnud nii, et osa pidulisi soovib pigem sööki ja jooki nautida ning teine osa on kohale tulnud muusika pärast, siis seekord on kõigeks selleks kuursaali eraldi saalides piisavalt ruumi.
Ku Kuu on kõigile avatud peamiselt suvehooajal, maist septembrini. Muul ajal on kuursaal avatud, kui seal toimuvad üritused.

Print Friendly, PDF & Email