Riigimetsa istutakse ligi pool miljonit uut puud

Riigimetsa istutakse ligi pool miljonit uut puud

KASVAMA: Aprilli viimasel päeval aitasid noort metsa istuda Kärla kooli lapsed. Pildil 7. klassi õpilased Silver Sepp (vasakul) ja Arne Ingalt.

Saare maakonnas istutatakse tänavu riigimetsa uuendamise käigus 456 295 uut puud.

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) edelaregiooni metsakasvataja Rainer Roosipuu ütles, et Saare maakonnas on sel aastal metsa uuendustööde mahud mõnevõrra väiksemad kui mullu. “Läinud aastal istutasime veidi üle poole miljoni uue puu,” lausus ta. “Tänavu on meil see-eest täiendamise pinda enam. See tähendab, et vaatame üle ka need langid, kuhu möödunud aastal istusime, sest eks loomad on siin oma osa võtnud, osa istikuid on kas kuivuse või siis vastupidi, liigniiskuse tagajärjel hävinud.”

Nagu varasematel aastatel nii istutatakse ka tänavu peamiselt mändi. “Saaremaa on ju tuntud oma männimetsade poolest,” märkis Roosipuu.

Saaremaal ja Muhus pannakse tänavu mulda 362 280 männiistikut. Lisaks pannakse kasvama 81 115 kuuske ja 12 900 kaske. Metsauuendustööd tahetakse lõpetada mai lõpuks.

Rainer Roosipuu sõnul on põhitöö tehtud RMK oma jõududega, abiks on käinud hooajatöölisi ja õpilasi. “Sel aastal aitavad meid Salme ja Kärla põhikooli, Kuressaare gümnaasiumi, Lümanda ja Mustjala kooli õpilased,” rääkis ta. “Õpilaste abiga paneme päevas ikka ühe langi noori istikuid täis.”

Kogu Eestis istutakse tänavu riigimetsa 16,5 miljonit uut puud. RMK veebilehe andmetel on see kõigi aegade suurim kogus ja kolm miljonit puutaime enam kui mullu.

Print Friendly, PDF & Email