Päästeamet kuulutas välja tuleohtliku aja

Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi andmetel on Eestis alanud tuleohtlik aeg, seda kinnitab ka maastikupõlengute sagenemine. Päästeamet on tuleohtliku aja alguseks kogu Eesti territooriumil määranud 1. mai.

See tähendab, et looduses võib tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Matkajatel ja metsas liikujatel on lõkketegemisel ja grillimisel soovitatav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, nende asukohad leiab internetilehelt www.rmk.ee. Samuti võib avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside asukohti uurida kohalikust omavalitsusest.

Lõkketegemisel nii metsas ja avamaastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid. Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ja sealjuures tuleb tähelepanelikult jälgida, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lahtist tuld ei jäeta kunagi järelevalveta, sel lastakse lõpuni põleda, kustutatakse söed veega või kaetakse näiteks liivaga. Oluline on jälgida, et lõkkest ei saaks algust kulupõleng. Igasugune kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud.

Täpsemat infot tuletegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

Print Friendly, PDF & Email