Muudatuste mees

Saaremaa viimase kümne aasta üks tuntumaid sportlasi ei soovi jääda puhkama ka pärast  tippsportlase karjääri lõppemist. Madis Kallase avaldus Eesti olümpiakomitee juhi kohale kandideerimiseks ei olnud kindlasti üllatus neile, kes Kallast ja tema huvi spordis toimuva kohta teavad.

Tõsi ta on, et kui küsida kelleltki, millega tegeleb Eesti olümpiakomitee, saab üsna tihti ebamäärase vastuse. See peegeldab ka reaalsust, sest Eesti riigi kõige suurema spordiorganisatsiooni tegevus on päädinud enamasti vaid sportlaste olümpiale viimisega. Samas võiks ja peaks see organisatsioon olema Eesti spordi lipulaev.

Madis Kallas tahab muudatusi. Ta tahab, et spordi juhtimisel ja otsustamisel oleks oluline roll erialastel teadmistel. Praegu on spordielu suures osas ärimeeste-poliitikute lükata ja tõmmata. Kindlasti on ka neid vaja, kuid tarvis on ka erialast lähenemist.

Endine kümnevõistleja Kallas teab, et sport ei ole lihtne. Samamoodi ei kujune lihtsaks tegutsemine ka selle eesmärgi nimel, mille ta on endale seadnud. Vastased on tugevad. Kuid nagu elu on näidanud, võib ka luuavarrest pauk tulla

Print Friendly, PDF & Email