Kuhu minna

Kolmapäev, 2. mai

KINO

Divas kl 18 põnevusfilm “Haarang”. Alla 14-a keelatud. Pilet 4 €.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 19 dokumentaalne tragikomöödia “Baskin”.

“Baskin” on eluloofilm näitlejast ja lavastajast Eino Baskinist. Aastaid publikut naerutanud ja naiste ihaldatud mehe eraellu on saatus jaganud naeru ja pisaraid, teda on jumaldatud ja taga kiusatud, armastatud ja vihatud. Ta on loonud tühjalt kohalt kaks teatrit. Pärast infarkti vaakus ta 47 päeva elu ja surma piiril. Ameerika mäed on Eino Baskini elus kogetu kõrval lahja atraktsioon…

Piletid 3/2 € .

 

ÜRITUS

Mönusas Villemis suurel ekraanil kl 20 Eesti meistrivõistlused korvpallis, poolfinaal: Rapla – Tartu ETV2.

Aste raamatukogus kl 13 “Tund ajakirjanikega”: külas kaks krapsakat naist Saarte Hääle toimetusest.

 

Neljapäev, 3. mai

KINO

Divas kl 16 ja kl 18.20 “Haarang”. Pilet 4 €.

Kuressaare linnateatri Teatrikinos kl 19 lähiportree Jaan Kaplinskist “Kaplinski süsteem”.

Kes on Jaan Kaplinski? Luuletaja? Nobeli preemia kandidaat? Iseseisva Eesti riigikogu esimese koosseisu liige? Kirjanik? Tõlkija? Täheteadlane? Prantsuse filoloog? Isa? Poeg? Mees ja kallim? Keskkonnakaitsja? Või märksa keerulisem sulam neist kõigist? Selleks et mõista Jaan Kaplinskit inimese ja kunstnikuna, soovitaks enamik inimesi lihtsalt tema loomingut lugeda, kuid filmi loojad tahavad teada, mis on peidus tema luule ja kirjatööde taga. Kes on see inimene sõnade varjus? Jaan Kaplinski eluteel on praegu pöördeline hetk. End uuesti piiritledes, ühtaegu haavatava ja otsusekindlana tahab ta seda eriskummalist aega filmitegijatega jagada. Piletid 3 ja 2 eurot.

ÜRITUS

Orissaare gümnaasiumis kl 12–15 suur sisekaitsepäev. Oodatud on kõik maakonna 8.–12. klassi õpilased. Esinejad sisekaitseakadeemiast, politsei- ja piirivalveametist ning päästeametist. Võistlused.

Mönusas Villemis suurel ekraanil kl 20 Eesti meistrivõistlused korvpallis, poolfinaal: Kalev/Cramo – Tarvas ETV2.

TEATER

Pärsama kultuurimajas kl 20 Orissaare näiteringi etendus “Pildikesi kolhoosielust”. Naljamäng laulude ja pillimänguga. Lavastaja Ellen Teemus. Pilet 3 € ja 2 € (õpilastele).

TANTS

Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.

SPORT

Valjalas tänavune esimene orienteerumisneljapäevak. Start koolimaja eest kl 16–19. Neljapäevaku raames toimuvad ka Valjala meistrivõistlused orienteerumises. Meistrivõistluste arvestusse lähevad Valjala vallas elavad, töötavad ja õppivad inimesed. Väikelastele on nöörirada kooli ümbruses. Neljapäevaku korraldab Maarika Saks Saaremaa orienteerumisklubist.

Kuressaare kesklinnas kl 14 noorte heategevuslik teatejooks. Info tel 45 20 527, Madis Kallas.

Print Friendly, PDF & Email