Korvpallis läheb vaja kolmandat finaalmängu

Maakonna meistrivõistlused korvpallisMaakonna meistrivõistluse finaalseeria esimeses kohtumises laupäeval sai Käsa lisaajal napi võidu Vesse üle. Pühapäeval oli Vesse teinud head kodutööd ning Käsa alistati ja finaalseeria viigistati. Maakonna meister selgub seega järgmisel laupäeval.

Laupäevases kohtumises tegi Vessele enim kurja Käsa mängija Indrek Õunpuu, kelle kontosse kogunes 25 punkti ja kes tüüris Käsa 80 : 77 võidule.

Pühapäevaseks mänguks oli Vessel kodutöö tehtud ja Vesse treeneri Enn Laanemäe sõnul oligi üks eesmärke Indrek Õunpuu kinni saada.

”Kui me suudame teda 10, kõige rohkem 15 punkti peal hoida, siis saab mängida,” märkis treener Laanemäe, lisades, et ka kardetud Taavi Mets oli pühapäevases mängus veidi väsinud moega.

Pühapäevast võrdset mängu jätkus täpselt poolajaks, mil puhkama mindi seisul 33 : 33. Seejärel tegi Vesse vahespurdi ning kui Siim Pildre ja Mihkel Kõbin lisasid järjest tabavaid kolmepunktiviskeid, oli Käsa jaoks rong selleks korraks läinud. Lõpuvile kõlas seisul 79 : 62 Vessele.

“Saime vastaste maa-ala vastu oma kohad välja mängitud ja ära visatud,” ütles Laanemäe ja kiitis Vesse meeskonnavaimu, kes neljandal veerandajal eduseisus jalga sirgeks ei lasknud, vaid pingutas lõpuni.

“Tegelikult nad mängisid ka eilses (laupäevases – toim) mängus oma kohad välja, aga siis viskasid mööda, täna panid sisse,” tunnistas Käsa mängija Urmo Talistu ja arvas tagantjärele, et oleks pidanud Vessele ehk rohkem üle välja peale käima. Ta ei pidanud vähetähtsaks ka seda, et nüüd hakkab tunda andma, et Vesse poisid teevad agaralt trenni. “Mitte ei mängi vana rasva pealt,” muigas ta.

Pronksikohtumised olid sel aastal üsna ühepoolsed. Tesman võitis Orissaaret kahes kohtumises tulemustega 93 : 73 ja 84 : 49.

Laupäevases meeskondlikus viskevõistluses olid kõige täpsemad Saare Ereki mängijad (Ats Pildre, Karl Lonks ja Siim Hiie). Pühapäevases kolmepunktiviske võistluses saavutas parima tulemuse Saare Ereki meeskonna tagamängija Karl Lonks.

Lisaks tunnustati eriauhindadega maakonna meistrivõistluste parimat punktiviskajat Raigo Sooärt. Parima vabaviskaja tiitli sai Sander Mets, kes tunnistati ka hooaja kõige kasulikumaks mängijaks.

Finaali kolmas ja otsustav mäng toimub eeloleval laupäeval kell 13 Kuressaare spordikeskuses.

Print Friendly, PDF & Email