Keskkonnaamet näitas Tättele rohelist tuld

Jaan Tätte astub sel suvel publiku ette vaid Kaali järvel

Keskkonnaamet lubab Jaan Tättel augustis Kaali meteoriidikraatris laulda, kuid on seadnud tingimuse, et kuni päikeseloojanguni peavad korraldajad lubama kontserdipaigale ka need huvilised, kes tahavad ainult meteoriidikraatrit näha.

“No sel juhul algab meie kontsert päikeseloojangul,” ütles Saarte Häälele Jaan Tätte produtsent Aarne Valmis, lisades, et esialgu oli neil plaanis varem alustada, kuid nüüd on kindel, et kontsert algab kell üheksa.

Produtsent loodab oma sõnul siiski inimese tervele mõistusele ning sellele, et kontserdi ajal ei tule neil eemale peletada inimesi, kes üritavad loodusobjekti uurimise soovi ettekäändeks tuues hoopis Jaan Tättet tasuta kuulata.

Mittetulundusühinguid Kaali Külastuskeskus ja Panga Areng juhtiv Alver Sagur saatis keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regioonile taotluse lubada tänavu 17.–19. augustil korraldada Kaalis järvemuusikakontserte. Korraldajad said keskkonnaametist küll jaatava vastuse, kuid looduskaitsjad seadsid oma tingimused.

“Tagada vajadusel kontserdi toimumise ajal juurdepääs peakraatrile ka vaid kaitsealust objekti külastama tulnud inimestele,” kirjutab keskkonnaameti regiooni juhataja Kaja Lotman, lisades, et selle tingimuse seadmiseks on asjaolu, et seaduse järgi peavad kaitseala või kaitstava looduse üksikobjekti juurde viivad teed ja rajad päikesetõusust päikeseloojanguni avalikuks kasutamiseks olema ning sel ajal peab inimestele olema tagatud juurdepääs kaitstavatele objektidele.

Praegu ümber maailma purjetav laulja, helilooja ja näitekirjanik Jaan Tätte annab tänavu suvel oma ainsad kontserdid Kaali meteoriidikraatris.

Print Friendly, PDF & Email