Tervisenädal tipnes festivaliga

Kui lõppeval nädalal tähistati Eestis südamenädalat, siis tervist edendavas Kuressaare Vanalinna koolis (KVK) sai 9.-14. aprillini teoks traditsiooniline tervisenädal, kus koolielu elavdasid mitmed väiksema ja suuremad ettevõtmised. Nädala kulminatsiooniks oli Saare maakonnas tegutsevate võimlemis– ja liikumisrühmade festival „Hea rüht kõigile 2012“.

Tervisenädala esimese üritusena oli välja kuulutatud traditsiooniline algklasside näitus „MUNA 2012“, kuhu olid oodatud kaunid pühademunad või kevadised taimeseaded, mis muutsid koolimaja teise korruse kevadvärviliseks terveks nädalaks.

Kogu nädala jooksul oli õpilastel võimalus esimese pikema vahetunni ajal osaleda „Toredatel hommikuvirgutustel“, kus julgemate õpilaste või huvijuhi eestvõttel sai reipa enesetunde kogu päevaks. Klassides viidi läbi erinevatel teemadel tervisetunde ning vanemate klasside õpilased tutvusid süvitsi teemaga „Toit ja tervis“ ning joonistasid temaatilisi plakateid.
Õpetajad aga degusteerisid nädala jooksul kolleegide valmistatud „Tervislikke vahepalasid munaga“ ja osalesid reedel, 13. aprillil tervisevõimlemise tunnis, kus treener Tiiu Haavik esitles Euroopa Sotsiaalfondi toel ilmunud uut trükivärsket õppematerjali „Jõu- ja venitusharjutusi rühihäiretega lastele“, mille koostajad on Tiiu Haavik ja Indrek Peil ning väljaandjaks Saaremaa Ühisgümnaasium.

Nädala esimesel päeval, 9. aprillil toimus kooli võimlas Vanalinna kooli 18. karikaturniir rahvastepallis Kuressaare koolide 3.-5. klassidele. Pärast võistluste korraldaja ja kohtuniku Edgar Haaviku tervitussõnu hakatigi välja selgitama linna koolide parimaid. Seekordsel turniiril oli väljas küll vähem võistkondi, kuid seda emotsionaalsemad ja tulisemad olid kohal olnud võistlejad ja pöidlahoidjad.

Võistluste tulemused olid järgmised
3. klasside tüdrukud: I koht – SÜG, II koht – KVK
3. klasside poisid: I koht – KVK, II koht – SÜG
4. klasside tüdrukud: I koht – SÜG, II koht – KVK, III koht – KG
4. klasside poisid: I koht – SÜG, II koht – KVK, III koht – KG
5. klasside tüdrukud: I koht – KVK; II koht – SÜG,
5. klasside poisid: I koht – SÜG, II koht – KVK
Üldkokkuvõttes: I koht – SÜG, II koht – KVK, III koht – KG

Kolmapäeval, 11. aprillil oli kooli võimla taas elevust ja sportlikku pinget täis. Toimusid Vanalinna kooli 14. meistrivõistlused rühmvõimlemises 5.-9. klassidele. Ürituse eestvedajaks on õpetaja ja treener Tiiu Haavik. Kohale palutud žürii selgitas välja kooli parimad klassid ja säravamad võimlejad. Esitada tuli nii kohustuslik kui ka omaloominguline kava. Žürii hinnangul esitas parima omaloomingulise kava 5.a klass ja parima kohustusliku kava 7.b. Kooli meistriks rühmvõimlemises osutuski ülekaalukalt 7.b, kes tuli võistlustel välja kahe omaloomingulise kavaga. Oma kauni naeratuse ja julge esinemisega valiti säravaimateks võimlejateks Ly-Sandra Tohter (5.a kl) ja Karmela Kaasik (7.b kl).

Tulemused
5.-6. kl – noorem vanuseaste:
Kohustuslik kava – lindikava: I koht – 5.b; II koht – 5.a; III koht – 6.b
Omaloominguline kava: I koht – 5.a; II koht – 5.b; III koht – 6.a
Kahe kava kokkuvõttes: I koht – 5.a; II koht – 5.b; III koht – 6.b; IV koht – 6.a
7.-9. kl – vanem vanuseaste:
Kohustuslik kava – pallikava: I koht – 7.b; II koht – 7.a; III koht – 8.b; IV koht – 9.kl Omaloominguline kava: I koht – 8.b; II koht – 7.b; III koht – 7.b; IV koht – 7.a
Kahe kava kokkuvõttes: I koht – 7.b; II koht – 8.b; III koht – 7.a

Tervisenädala kulminatsiooniks kujunes laupäeval, 14. aprillil KVK võimlas Saare maakonna võimlemis-ja liikumisrühmade festival „Hea rüht kõigile 2012“. Festivalile olid oodatud kõik maakonnas tegutsevad võimlemise, liikumise või showtantsuga tegelevad rühmad. Osalevaid koole, huvikoole, klubisid oli rohkearvuliselt: Kuressaare Vanalinna kool, Saaremaa ühisgümnaasium, Kuressaare gümnaasium, Kahtla Lasteaed-Põhikool, Leisi keskkool, Kuressaare ametikool, Kuressaare Noorte Huvikeskus, huvikool Inspira, Pöide valla noortekeskus, võimlemisklubi Gymnastica, Kuressaare Päevakeskus, Laimjala rahvamaja, Salme rahvamaja, Saaremaa naiskodukaitse ja Lümanda valla seeniorid.
Festival koosnes kahest osast – õpilaste omaloomingulisest konkursist, kus mõõtu võttis 21 kava ning teises osas võistlesid kolmes erinevas vanusegrupis 26 treenerite juhendatud rühma, 36 kavaga.

Vaatamata vihmasele ja jahedale kevadilmale oli võimlejatele kaasa elama ja aplodeerima tulnud rohkearvuline toetav publik. Sooja aplausi osaliseks said kõik rühmad alates kõige noorematest mudilastest kuni särtsakate seenioriteni, kelle hulgast paistsid eriti silma mehed parimates aastates.
Festivali kavasid ja tantse hindas žürii koosseisus: Mare Meisterson- Kuressaare Vanalinna kooli õppealajuhataja ja staažikas võimlemisfestivalide žürii liige, Malle Veske – Kuressaare Vanalinna kooli muusikaõpetaja, Kadri Sarjas – võimlemisklubi Gymnastica vilistlane ja võimlemisklubi Piruett treener; Tiina Käen – võimlemisklubi Flex treener ja Kuressaare gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja, Margit Mägi – Saaremaa ühisgümnaasiumi algklasside- ja kehalise kasvatuse õpetaja.
Festivali eestvedaja ja peakorraldaja Tiiu Haavik tänas ja tunnustas kõiki osalenud rühmi ning treenereid tehtud töö eest ja oli südamest liigutatud, kui noore treeneri Marta Neeme neidude rühm talle tänutäheks uue kava esitas.

Õpilaste omaloominguliste kavade konkursi tulemused

Vahendita võimlemiskavad
Grand prix – “Vabakava kuuele” Kuressaare Vanalinna kooli 7.b klassi rühm
Laureaat – “Vabakava neljale” KNHK võimlemisrühm
Laureaat – kava “Lüüriline” SÜG 12.a kl ja kooli neidude võimlemisrühm
Tunnustusauhinnad – “Vabakava kahele” SÜG 8.b kl, “Liblikaefekt” SÜG-i 10.c

Vahendiga võimlemiskavad
Grand prix – “Kollased lindid” – SÜG 12.a kl ja kooli neidude võimlemisrühm
Laureaat – ”4 linti” SÜG 7.a. I rühm
Laureaat – “Rõngakava” KG 5.a kl rühm
Tunnustusauhind – “Kava 1 rõngaga ja 1 lindiga”

Show –ja tantsukavad
Grand prix – “Regge Roup Jumpers” – KG 12.b kl rühm
Laureaat – “Good feeling” –SÜG-11.b kl rühm
Laureaat – ”Tantsi, kui oskad” Kuressaare Vanalinna kooli 7.b kl rühm
Tunnustusauhinnad – “Soolotants” – SÜG 11.a kl Kristina Kretova; “Paradoks” SÜG 12.c.kl. rühm; “Saaremaa vägimees” Leisi KK rühm; “Coming home” SÜG 10.c kl

Treenerite juhendatud kavad
(Tunnustusauhinna laureaadid vanuserühmades)

Lasterühmad
“Gymnastica 6-8.a. laste rühm, juh Tiiu Haavik
3.-6.kl. laste rühmad:
“Gymnastica 3.-5.kl üldrühm, juh Tiiu Haavik
“Gymnastica” 3.-4.kl valikrühm juh Karolin Aksalu
Põhikooli III aste:
Kuressaare Vanalinna Kooli 7. kl võimlemisrühm, juh Tiiu Haavik
Saaremaa Ühisgümnaasiumi 7. kl neidude rühm, juh Tiiu Haavik
Gümnaasium, naised, seeniorid:
“Gymnastica” 10.klassi neidude rühm, juh Marta Neeme
Naiskodukaitse naisrühm, juh Jelena Pšenitšnaja

Tantsu-ja liikumisrühmad
Lasterühmad:
Huvikool Inspira 5.-6.a laste rühm, juh Liis Ojasaar
Kahtla LA PK 0-I kl. rühm “Lustakad Jalakesed”, juh Maret Mägi
Huvikool Inspira 1.-3. kl lasterühm, juh Liis Ojasaar
3.-6.kl laste rühmad
Kahtla LA PK II-IV kl rühm, juh Maret Mägi
7.-9.kl neidude rühmad
Kuressaare Noorte Huvikeskuse rühm, juh Tiiu Haavik
Gümnaasium, naised, seeniorid.
Gymnatica tantsutüdrukud, juh Mariliis Vipp
Kuressaare Ametikooli tantsurühm ”Andromeda”, juh Maret Mägi

Maakonna võimlemis- ja liikumisrühmade festivali korraldajad võimlemisklubi Gymnastica ja Kuressaare Vanalinna Kool tänavad toetamise eest Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgruppi, Saaremaa Omavalitsuste Liitu ja Saaremaa Valdade Spordiliitu.

Piret Seema
Kooli huvijuht

Print Friendly, PDF & Email