Sõrulane Endel Kumm laulis end Pärnus kolmandaks

Pärnus Tervise kultuurikeskuses toimunud harrastussolistide võistulaulmisel Seeniorlaul 2012 tuli nooremas vanuserühmas (50–65-aastased) kolmandale kohale Endel Kumm Sõrvest.

Žüriid juhtinud Toomas Kuteri hinnangul võlus saarlane ennekõike oma muheda ja siira esituslaadiga.
“Meeldiv oli seegi, et Endel Kumm esitas teda akordionil saatva saarlanna Õie Tehu loomingut. Kõik oli tõesti väga ehe ja loomulik,” märkis Toomas Kuter.
Saaremaa muusikasõpradelegi tuttav Toomas Kuter märkis, et tänavune Seeniorlaulu konkurss oli eelmistest osavõturohkem. Sooviavaldusi esitati koguni 64. Lauldi nii ooperiaariaid, vanu romansse, rahvalaule kui ka estraadimuusika klassikat, aga ka rohkesti omaloomingut. Tase on aasta-aastalt tõusnud ning konkursil on esinenud paljud värvikad harrastuslauljad.
Konkursil esimest korda osalenud Endel Kummile andis lauluvõistlus suure kogemuse ja soovi edaspidigi oma oskustega žürii ette astuda.
“Repertuaaris pidi olema üks Raimond Valgre laul ja teiste osas oli vaba valik. Võtsingi siis Õie Tehu “Sõrvemaa” ja “Kodusadama”.”
Laulmisega on Kumm tegelenud aastakümneid. Sõrves sündinud ja kasvanud, kuid Pärnus elanud mehena kolis Endel Kumm kümme aastat tagasi kodusaarele, lüües siin kaasa Torgu meesansamblis. Eeloleval suvel esineb ansamblist järele jäänud kvartett Torgus maakondlikul külade päeval ja sõrulaste kokkutulekul.
Teada-tuntud akordionistina on Endel Kumm üles astunud nii külapillimeeste kokkutulekutel kui ka koduvalla kultuurisündmustel.

Print Friendly, PDF & Email