Sirje Kereme pälvis innovaatilise õpetaja tiitli

Eile autasustati Tallinnas Microsofti hariduskonverentsil Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu ja Microsoft Eesti korraldatud konkursil “IT on kõikjal” parimaid õpetajaid. Kolmanda koha sai Kuressaare gümnaasiumi õpetaja Sirje Kereme tööga “Kasutame energiat targalt ja säästlikult”. Lisaks innovaatilise õpetaja tiitlile olid auhinnaks infotehnoloogilised tarvikud.

Sirje Kereme ütles Saarte Häälele, et projekt kasvas välja osalemisest üleeuroopalises võistluses “u4Energy”. Selle keskne osa on veebileht http://u4energy.webnode.com , mis sisaldab nii õpilaste uurimistöid (alternatiivenergia kasutamisest, säästlikust energiakasutusest, suhtumisest alternatiivkütustesse, globaalse soojenemise mõjudest jm) kui ka blogisid, kus arutati näiteks tuumaenergia alternatiivide üle, otsiti lihtsaid võimalusi igapäevaseks energiasäästmiseks, ning asjakohaseid õppematerjale (näit perekonnaõpetuse tunnikavad, materjalid koduse energia targast kasutamisest).

Eelmisel õppeaastal alanud projekti eesmärk oli säästliku eluviisi ja energia targa tarbimise propageerimine ning mõtteviisi arendamine.
“Teadusaasta raames on gümnasistid teadusvahetundidel tutvustanud säästva energiakasutuse võimalusi ka noorematele klassidele,” märkis Kereme, kelle sõnul on energiateemaga seotud ka mitmed nende teised projektid.
Selle projektiga osales konkursil ligi 50 õpetajat.

Print Friendly, PDF & Email