Saarlaste firma kaupleb Buckfasti mesilastega

Saaremaa tuntuim mesinik Aimar Lauge lõi koos äripartner Ergo Oolupiga osaühingu Buckfast Bee, mis ainsana Eestis tegeleb Buckfasti mesilaste tõu-aretusega ning müüb mesilas-emasid ja mesilasperesid.

“Nõudlus on nii suur, et kevadised pered müüsime kolme päevaga läbi,” ütles Aimar Lauge, kelle sõnul müüdi 20 mesilasperet mitmele poole Eestisse. Suvised pered tulevad müüki jaanipäeva paiku ja juba praegu on esitatud umbes poolsada tellimust. Kevadine pere maksab 150 eurot ja suvine pere 100 eurot.
Buckfasti mesilasi on sobilik pidada nii hobimesilates kui ka tootmismesilates. Oma suure rahulikkuse, sülemlemiskainuse, meekorjevõime ja talvekindluse tõttu on ta asendamatu mesilane igas mesilas.
OÜ-l Buckfast Bee on 2012. aastal 170 puhtatõulist Buckfasti mesilasperet ja 50 puhtatõulist varuperet. Hetkel on kasutusel seitse liini Buckfasti mesilasi.

Buckfasti mesilaste tõuaretusega on Eestis tegeletud 1996. aastast.
Algne tõumaterjal on saadud Taanist, sealselt Buckfasti tõuaretustöö ühelt alustajalt ja entusiastilt Niels Bak Pedersenilt. Ta on teinud seda tööd 1980. aastast ja on nüüd teatepulga edasi andnud Aimar Laugele Eestis.
Rääkides mesilaste talvitumisest, kinnitas Aimar Lauge, et lõppenud talv möödus vähemalt suurematele Saaremaa mesinikele üleliigsete kadudeta.
“Saaremaa mesilased talvitusid väga hästi, kõigil suurematel mesinikel jäid kaod alla kümne protsendi, mis on igati normaalne Eestis,” kinnitas Aimar Lauge.
Mitu aastat Saaremaa meetootjate ühingut juhtinud Lauge ütles, et andis ühingu juhtimise sel aastal üle Urmas Verlinile.
Koos Ergo Oolupiga sõidetakse 2. mail kolmekesi Itaaliasse tutvuma sealse mesilaste aretustööga.

Print Friendly, PDF & Email