Saaremaa ehitusettevõtjatel on käsi sees ka majutusäris

Saaremaa ehitusettevõtjatel on käsi sees ka majutusäris

ROOSISPAAL LÄHEB KENASTI: Lembit Soe sõnul on konkurents tugev, kuid kui meeskond pingutab, mida tema kinnitusel ka tehakse, saadakse oma asjadega hästi hakkama. Foto: Tõnu Veldre

Vähemalt kahel Saaremaa tuntud ehitusfirmal on osalus ka majutusettevõtetes. Seda nii mandril kui ka saarel.

Grand Rose’i spaahotelli, Viimsi spaa ja Suure Tõllu puhkekülaga seotud AS-i Tesman juht Lembit Soe tunnistas Saarte Häälele, et mingil määral tegeleb ta ehituse kõrvalt tõepoolest ka majutusäriga.
Ehitusärimehe sõnul on ta Grand Rose’i spaa-hotelli ja Viimsi spaaga seotud 50 protsendi ulatuses. Veel mõne aja eest oli ta seotud ka Ekesparre residentsiga, kuid nüüd enam mitte. “Ekesparret opereerisime küll, kuid seal on sellest aastast nüüd uus operaator,” sõnas ta.
Majutusärisse sattus Lembit Soe oma sõnul juhuslikult. “Eks see sellise ootamatu investeeringuna juhtus, aga praegu arvame küll, et tegime õiged valikud,” tõdes Soe detailidesse laskumata.
Ta tunnistas, et Eestis on igal alal konkurents nii tugev, et kerge ei saa praegusel ajal olla kellelgi. “Kuid meeskond on meil hea ja kõik pingutavad. Praegu on kõik väga tublid ja saame oma asjadega ilusti hakkama,” möönis ta.

Soe märkis, et nii palju, kui ta on jutuajamistest oma meeskonnaga aru saanud, on mõnetiseks probleemiks Saaremaa spaaäris siinsed liialt väikesed mahud. “Ma ei pea siin ainult Grand Rose’i silmas, vaid üldse Saaremaa mahtusid,” ütles Soe. Nimelt leiab ta, et spaahotellid saaksid ehk mahtude suurendamisega sisse suurema tegutse-mishoo.
Mis puutub Suure Tõllu puhkekülla, siis selle üritab Lembit Soe oma sõnul lihtsalt kenasti tööle saada. “Seal on oma nišš täiesti olemas ja ta on küll selline natukene tagasihoidlikum ja teistmoodi, aga kindlasti on ka temal oma koht olemas,” arvas ta.
Lembit Soe sõnul on olukord ka ehitusvaldkonnas viimasel ajal pisut paremaks muutunud. “Olukord on paranenud, eelmise aasta teisest poolest on vähemalt meil asjad paremaks läinud,” kinnitas ta. Seda koguni kahes mõttes. Esiteks on tööd rohkem ning teiseks pole hinnad enam nii hullumeelsed, nentis Soe, viidates viimastel aastatel levinud alla omahinna pakkumiste esitamisele. “Neid on oluliselt vähemaks jäänud,” kinnitas ta.
Ehitusfirmaga välismaa turule minemise suhtes on Lembit Soe oma sõnul pigem pessimist. “Sellest ma saan aru, et vahendada sinna nt tööjõudu, aga meil on ikka tegemised Eestis,” sõnas ta.

Kui võrrelda, kumb tegevusala Lembit Soe tööpäevadest suurema osa sisustab, kas ehitus- või majutusäri, siis pole tema kinnitusel kahtlustki, et ehitus. “Ma arvan, et see suhtarv on ehk 80 : 20 ehituse kasuks,” tähendas ta.

Print Friendly, PDF & Email