Orissaare õpilased esindavad Saaremaad üle-eestilisel teatrifestivalil (4)

Teisipäeval toimus Kuressaare linnateatris Saaremaa algklasside näitemängupäev, mille korraldasid MTÜ Saaremaa Huvijuhid ja Saare maavalitsus.

Saaremaa ühisgümnaasiumi huvijuht Triino Lest ütles, et algklasside näitemängupäeval on päris pikk ajalugu. Nimelt korraldati 2003.–2010. aastani algklasside taidluspäeva.
“Kuna sel ajal oli maakonnas algklasside õpilasi palju rohkem kui praegu, siis eelnesid sellele päevale ka piirkondlikud eelvoorud ning osaleda sai nii näitemängude kui ka kavadega,” meenutas ta, lisades, et eelmisel aastal muutsid nad selle päeva vaid näitemängupäevaks.
“Kui seni olime olnud kultuurikeskuses, siis etenduste mängimiseks on ideaalne paik ikkagi linnateater,” tähendas Lest. Tema sõnul on ürituse peaeesmärk kõik aastad olnud see, et Saaremaalt on vaja saata esindaja üleriigilisele koolinoorte noorema astme näitemängupäevale, ning maakondlikul näitemängupäeval see esindaja välja selgitataksegi.

Lest märkis ka, et sel päeval ja üritusel osaleja saab oma esimese teatripisiku ja elamuse uuest kogemusest. “Järgmisel korral teatrisse minnes saab ta kaaslastele või vanematele öelda, et ta on näinud ka seda, mis toimub lava taga, ning oskab ka pealtvaatajana palju paremini hinnata näitlejate tööd laval,” rääkis Triino Lest.
Tänavusel näitemängupäeval osales 167 last 12 koolist. Žüriisse, mille esimees oli Aarne Mägi linnateatrist, kuulusid SÜG-i eesti keele ja kirjanduse õpetaja ja kooliteatri juhendaja Rita Ilves, Eesti harrastusteatrite koolitusjuht Maret Oomer, kultuuritöötaja Tiiu Villsaar ja Saaremaa rahvateatri näitleja Tiiu Zabellevitš.


TULEMUSED

Grand prix
Orissaare gümnaasiumi 4. klass – “Oh, neid inimesi”, juhendaja Kai Paasoja (esindavad Saare maakonda üleriigilisel noorema vanuseastme teatrifestivalil Paides).
Laureaadid
Kuressaare vanalinna kooli 1.a klass – “Kolm põrsakest”, juhendaja Kadi Tänav-Tänak
Kuressaare gümnaasiumi Padakonnad – “Härra Agur ja härra Arlin”, juhendaja Anu Rand

Eripreemiad
Parim tüdruknäitleja – Airiin Ling (perenaine), OG 4. kl
Parim poissnäitleja – Robin Vaga (Rehepapp), Kaali kool
Stiilipuhta kujunduse eest – Kärla põhikooli lavastus “Kukk ja kass”, juhendajad Külli Luup, Anne Pildre
Juhendaja preemia – Kadi Tänav-Tänak, KVK

Print Friendly, PDF & Email