Laulukonkurss saab nimeks Solistica

Järgmisel aastal Kuressaare gümnaasiumis toimuv üleriigiline noorte lauljate konkurss saab nimeks Solistica.

“Võidunime pakkus välja Andres Karu, kes saab lubatud väärilise auhinna kätte üleriigilisel noorte lauljate konkursil Solistica, mis toimub 25.–26. jaanuaril 2013 Kuressaare gümnaasiumis,” ütles korraldaja Pilvi Karu.
Ta lisas, et nime aitasid välja valida kaheksa inimest ning kuuel korral mainiti just võidu saanud Solisticat. Karu sõnul on väljavalitud nimi igati sobiv, sest kohe saab aru, millega tegemist, samas on see natuke ka naljakas, sest sellist sõna tegelikult ju olemas ei ole.
KG huvikooli Inspira välja kuulutatud konkurss noorte lauljate võistlusele nime leidmiseks kestis 17. aprillini. Laekus ligi 50 pakkumist, neid tuli nii õpilastelt kui ka täiskasvanutelt, muusikutelt ja ajakirjanikelt. Nimepakkumisi tuli Kuressaarest, Pärnumaalt, Tallinnast, Helsingist ja Oklahomast.
Pilvi Karu sõnul on peagi plaanis veel üks konkurss välja kuulutada, sest enne kui võistlus pihta hakkab, tuleb välja töötada selle tunnussüsteem. “Loodame õige pea ka logokonkursi välja kuulutada,” lisas Karu.

Print Friendly, PDF & Email