Galakontserdil astus lavale ligi 200 andekat noort

Galakontserdil astus lavale ligi 200 andekat noort

NAUDITAV ETTEASTE: Laulavad Buratino ja Sõbrad 3.a klassist Viktoria Rosing, Kätlin Hiiuväin, Sharlee Järvelaid ja Anna Lee Schiff. Foto: Kai Kreos

15. aprillil andsid Kuressaare gümnaasiumi noored talendid linnarahvale kontserdi. Traditsiooniline galakontsert sai teoks juba kümnendat korda. Juubelihõnguline pidu tõi kohale nii emad-isad, vanaemad-vanaisad kui ka muud rahvast.

Kõige tublimad esinejad olid Kuressaare linnateatrisse kohale tulnud juba mitmeid tunde varem, et oma etteastetele viimne lihv anda. Lava taga ringijooksvad esinejad väitsid, et lavanärvi neil pole, kuna esinetud on oma kavadega piisavalt palju ja pabin on seetõttu äragi kadunud.
Galakontsert algas abiturientide koolilauluga, millele järgnesid ansamblite, etlejate, solistide, võimlejate ja rahvatantsijate etteasted. Neid juhatasid sisse Kuressaare gümnaasiumi abituriendid Mihkel Vendel ja Klemet Vaha, kellega koos mängisid etüüde läbi ka 3. klassi õpilased Agur ja Arlin Pihlas.
Humoorikad vaheklipid läksid rahvale hästi peale ning ka peakorraldajal Laine Leh-tol tekkis soov publikut naerutava nelikuga veel kord koostööd teha.

Kontserdil esines kokku ligi 200 õpilast. Üles astuti laulude, tantsude, moekollektsioonide, võimlemis- ja etlemiskavadega.
Rahva suure poolehoiu pälvisid noormeeste võimlemiskavad, mis said publiku tormilise aplausi osaliseks. Peale eesti- ja ingliskeelsete laulude sai kuulda ka KG hiina keele õpetaja Wei Yu esituses laulu tema oma emakeeles.
Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Anu Saabase arvates on KG gala üks kooli nn tähtsündmustest. “Uhke on töötada koolis, kus leidub nii palju andekaid õpilasi, kes oskavad hästi laulda, tantsida, võimelda, etelda, kasvades aktiivseteks ja rõõmsameelseteks tulevikutegijateks,” sõnas ta. “Tore on vaadata, kuidas väike ja suur õpilane naudivad koostegemise kunsti. Minu tänusõnad kuuluvad kõigile esinejatele, juhendajatele ja ka lapsevanematele, kelle toetus ja kaasaelamine oma lapse edusammudele on väga oluline!”

Kontserdipäev sattus võimlemisõpetaja Tiina Käeni sõnul väga ilusale kevadisele ilmale, mis tekitas kohe hea meeleolu. “Esinemiskava oli vaheldusrikas ja eriti meeleolukad olid esinemiste teadustamised.” Kiitust väärivad õpetaja sõnul kõik esinejad ja juhendajad. “Kõik, mis laval esitati, oli seda au ka väärt. Mulle muidugi meeldivad võimlemise ja rahvatantsu etteasted, mis on heaks vahelduseks lauludele ja luuletustele.” Väga huvitava lahendusega oli Käeni arvates ka Minni Meistersoni ja Laura Oolupi moekollektsioon.
KG 11.c klassi õpilase Kristjan Kesküla arvates on galakontsert kindlasti üks traditsioonidest, mis vääriks mõnevõrra rohkem tähelepanu nii õpilastelt kui ka vanematelt, sest “meie koolis õpib lihtsalt nii palju andekaid noori”. Kesküla vaieldamatu lemmik kontserdil oli Walus & Disain. “Palju ägedust andsid juurde Klemeti, Mihkli ja 3.c klassi poiste sketšid,” lisas ta.

Võrreldes eelmiste aastate galadega oli tänavune kontsert KG eesti keele õpetaja Marit Tarkini arvates meeleolukam: “Kõike oli – nii rõõmsamaid kui ka mõtlikumaid laule ja etlemistekste. Laval olid oma ala parimad. Meeldiva üllatuse pakkusid just noormeesteansamblid.”
Peakorraldaja KG muusikaõpetaja Laine Lehto jäi samuti väga rahule: “Mänglevalt meeleolukas, meeldivalt muusikaküllane, mõnusalt mõtisklev.”

Margot Väli, Kristi Reinfeldt
KG 11.a klassi õpilased

Print Friendly, PDF & Email