Liikumispäeval liiguti südame heaks pea 3500 kilomeetrit

Südamenädala raames pühapäeval toimunud üleriigilisel liikumispäeval “Sinu sammud loevad” osales 423 saar-last ja muhulast, kes läbisid kas jalgsi või rattaga sõites kokku 3410 kilomeetrit.

Kui me liikumispäeval saarlaste ja muhulaste läbitud 3410 kilomeetrit kaardil ette kujutame, saame vahemaa, mis ulatub Eestist Euroopa kõige läänepoolsema riigi Portugali lõunaossa.
Sel aastal toimus liikumispäev juba teist korda. Liikumispäeva üks korraldajatest, Saare maavalitsuse terviseedenduse peaspetsialist Imbi Jäe ütles, et üritusest osavõtjate arvu tänavu kahekordistada kahjuks ei õnnestunud.
“Möödunud aastal osales sarnasel üritusel Saare maakonnas 406 inimest, tänavu siis 423,” märkis ta. “Võib oletada, et osalejate arv jäi loodetust tagasihoidlikumaks seetõttu, et pühapäeval oli kevadiselt päikeseline ilm. Kuna seni on kevad olnud jahe ja vihmane, otsustas suur osa inimesi seda ära kasutada ja tegeleda aiatöödega.”

Ka sel aastal olid naised liikumispäeval aktiivsemad kui mehed. Üritusel osales 307 naist ja 116 meest. Päeva jooksul läbis iga osaleja keskmiselt 8 kilomeetrit.
Üleriigilise liikumispäeva “Sinu sammud loevad” üritused toimusid Saare maakonna kaheksas omavalitsuses: Kuressaares ning Kihelkonna, Mustjala, Salme, Valjala, Orissaare, Pöide ja Muhu vallas.

Print Friendly, PDF & Email