Kuressaares peksti autod lömmi ja risustati Põduste jõge (12)

Kuressaares peksti autod lömmi ja risustati Põduste jõge

RISUST PUHTAKS: Kuressaare Linnamajanduse tööline Aarne Aarnis prahti veoautole laadimas. Foto: Tõnu Veldre

Sel nädalavahetusel tagusid vandaalid Kuressaares ettesattunud sõiduki lömmi, lõhkusid aedu ja risustasid vahtplastiga Põduste jõge.

Ööl vastu laupäeva ei suutnud kolm teismelist noormeest Ida-Niidu Säästumarketi juures oma pulbitsevat energiat kuidagi taltsutada ja asusid samas parkivatele autodele jalahoope jagama. Pimeduse varjus tegutsenud vandaalid ei saanud aga kuigi kaua pahandust teha, kuna nende tegutsemist märganud linnakodanik kutsus kohale politseipatrulli. Noorukid saadi kätte ja toimetati jaoskonda.
Järgnevalt selgitab politsei välja, kui suurt kahju lõhkumisega tekitati ja milline menetlus noormehi ootab.
“No see on ikka õudne küll, kui keegi lihtsalt suvaliselt öösel su auto puruks peksab,” ütles jahmunud linnakodanik, lisades, et tavaliselt ei pruugita vandaale ju kättegi saada ning seekord lihtsalt vedas, et juhtunul oli pealtnägijaid.

“Kohale põrutasid nii politseipatrull kui ka mitu turvafirma masinat ning jooksu pistnud paharetid saadi kohe kätte,” rääkis üks pealtnägija.
Saarte Hääle andmetel võisid noorukid olla purjus ning esialgu salgasid nad tehtu maha.
Vandaalide ohvriks langes nädalavahetusel ka ühe Karja tänava eramu aed, mis lõhuti, ning maja hoovi oli visatud teise maja küljest kangutatud vihmaveetoru.
“Politseil oli tõepoolest üksjagu tegemist, oli nii vandaalitsemisi kui ka teateid selle kohta, et autosid on siin-seal kahjustatud,” ütles Saarte Häälele politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht, lisades, et seda võib kindlasti öelda, et põhjuseks oli osalt liigne alkoholipruukimine ja teisalt uljus.

“Politsei ülesanne on nüüd välja selgitada, kes need süüteod on korda saatnud, ja isikud siis vastavalt ka vastutusele võtta,” lausus Tammeleht.
Pahandusterohke nädalavahetuse lõpetas aga esmaspäevahommikune vaatepilt Kuressaare Suuresilla juures, kus Põduste jõel oli nagu kevadine jääminek, sest jões ujusid justkui jääpangad. Lähemale minnes selgus siiski, et tegemist oli hoopis vahtplastiplaatidega, mille olid sinna jätnud parveehitajad.
“Varastati vahtplasti, ehitati parv ja sõideti siis sellega mööda jõge,” ütles eile hommikul Kuressaares Põduste jõe kaldalt sodi koristanud Aarne Aarnis, kelle andmete kohaselt oli sisse murtud lähedal asuva firma hoovi ning tema arvates võis parvematerjal just sealt pärit olla.

“Kogust ei oskagi öelda, need ujusid vee peal, tundus hästi palju olevat ja muru peal oli neid ka laiali,” ütles Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raik, lisades, et mulje jäi küll selline, et keegi oli kas parve ehitanud või kusagilt selle parvega tulnud. Materjalina oli kasutatud sellist ehitusvahtplasti, mida on võimalik saada ka poest.
“No parvetatakse ju ikka, aga enda järelt tuleks koristada ka,” sõnas Raik.
Ka Kuressaare linnavalitsuse ametnikud peavad väga kahetsusväärseks, et vahtplastiga jõel parvetamas käinud inimesed jõge risustasid.

Print Friendly, PDF & Email