Kuressaare päästnud Pelle Pohlakul jäid saltod tegemata

Kuressaare päästnud Pelle Pohlakul jäid saltod tegemata

UUS TAVA: Saarlastele edukalt lõppenud mängu tulemusele aitas kindlasti kaasa laupäeval loodud viikingikiivri traditsioon, kus raudse peakattega väljakule tulnud meeskonna kapten Sander Viira (paremal) andis selle enne mängu üle fännide juhile Elari Roesile. Foto: Peeter Kukk

FC Kuressaare peatreeneri Sergei Zamogilnõi poolt 80. minutil mängu pandud Pelle Pohlaku kaks esimest väravat meistriliigas päästsid saarlastele kohtumises Tallinna Kaleviga viigipunkti.

Laupäeval Kuressaare linnastaadionil toimunud jalgpalli meistriliiga kohtumises jäi 3 : 1 juhtinud Tallinna Kalevil väljakuperemeeste vastu võidu vormistamiseks 5 minutit. Siis lõi Pelle Pohlak 85. ja 90. minutil saarlaste päästeinglina kaks väravat ning kohtumine lõppes 3 : 3 viigiga.
“Kui olime 1 : 2 taga, küsis Margus Rajaver pingil istudes minu käest, et mida sa teed, kui lööd 2 : 2 viigivärava ja siis veel 3 : 2 võidu. Lubasin teha saltosid, aga kuna lõin 2 : 3 ja 3 : 3, jäid saltod ära,” ütles Pelle Pohlak.
Tavaliselt kaitsjapositsioonil mängiv Pohlak tunnistas, et meeskond ei koosne ainult 11 mängijast, vaid ikka kõigist nendest, kes pingi peale mahuvad ja trenni teevad. “Sain oma võimalused ja lõin need ära, kusjuures mõlemad oma nõrgema parema jalaga,” selgitas tavaliselt kaitsjana mängiv Pohlak.

Pealinlaste peatreener Sergei Ratnikov tõdes, et Tallinna Kalev on imemeeskond, sest juba mitmes mäng antakse eduseis käest viimastel minutitel. “Võimalik, et mehed kaotasid kaheväravalises eduseisus kontsentratsiooni, aga kui seis on 3 : 2, peab mängima,” selgitas viigiga rahulolematu treener.
“Mulle on arusaamatu see, et vennal lastakse rahulikult lüüa ja keegi ei võta teda kinni. Viis minutit enne oled kahe väravaga ees ja annad võidu ära. See on lubamatu.”
Pelle Pohlaku mängu panekuga õnnestunud vahetuse teinud Sergei Zamogilnõi märkis, et lootus kaotusest pääseda püsis viimase minutini. “Läksime üle mängule kolme kaitsjaga ja me oleks võinud ka 1 : 4 kaotada, aga riskida tuli. Pelle pidi näitama rünnakul head initsiatiivi ja ta sai sellega hakkama,” rääkis treener.

Koduväljakul mänginud FC Kuressaare alustas mängu hästi ja avavärav ei lasknud end kaua oodata. 15. minutil andis vasakult äärelt tsenderduse Vladimir Gerasimov ja lahtise palli suunas väravasse Raido Reinsalu.
Eduseisus saarlased jätkasid samas vaimus, kuni jaapanlane Hiroyuki Mitsuyama 32. minutil väravavaht Mihhail Lavrentjevi eksimusest viigistas. 7 minutit hiljem lõi Edwin Stüf seisuks juba 2 : 1 ja kui Mitsuyama 70. minutil kalevlaste edu 3 : 1-le suurendas, tundus, et mäng on tehtud.
“Mäng hakkas minema pärast meie esimest väravat, sest 25 minutit domineeris Kuressaare. Mehed rääkisid, et jalad olid kinni, aga ma arvan, et peas oli midagi kinni,” sõnas Sergei Ratnikov, kes ei saanud oma sõnul aru, mis juhtus.

Sergei Zamogilnõi tunnistas, et Kalev sai oma esimese värava järel mängu käima. “Kuigi seda ei oleks pidanud olema, said nad sellest momendist minema,” ütles ta, lisades, et meeskonnas on palju uusi mängijaid, kes peavad veel iseloomu kasvatama. “Psühholoogiliselt murduti. Aga ajaga see paraneb,” lisas Zamogilnõi.
Sel laupäeval on meeskonnad taas vastamisi, seekord Tallinnas.

Print Friendly, PDF & Email