Kuhu minna

TEISIPÄEV, 24. aprill

KINO
Divas kl 18 perefilm “Looraks”. Pilet 4 €.

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse I korruse fuajees saarlasest fotograafi Kalmer Saare (s 1974) fotonäitus.

Kalmer Saar on pärit Orissaarest ja töötab AS-is Eesti Teed autojuht-töölisena. Fotograafiale on Saar pühendunud 1987. aastast. Oma esimesed pildid tegi ta Smena Symboliga ja tema hea juhendaja oli fotograaf Andres Tüür. Kalmer Saare meelisteema on loodus ja nüüdseks on tal olnud juba mitmeid fotonäitusi. Samuti ilmub tema fotosid Saaremaa ajalehtedes. Juba mõnda aega on Kalmer Saar osa võtnud ka erinevatest fotokonkurssidest, nii vabariiklikest kui ka saaremaistest. Äramärkimisi on tulnud “Looduse aasta foto-“, Postimehe kevadfoto-, “Näen loodust ka linnas”, B7 fotokonkursilt jm.
Kuresaare kultuurikeskuse näitusel on väljas 23 fotot, mis on valik Kalmer Saare viimase viie aasta töödest – loodusmaastikud talvest suveni. Kalmer Saare fotosid saab vaadata ka internetis aadressil www.facebook.com/kalmerphoto ja “Looduse aasta foto 2012” slaidiprogrammis. Kuressaare näitus on avatud 21. maini.

Saaremaa kunstistuudios näitus laste keraamikaprojekti “Loovad saarte rahvusliku keraamika õpitoad” töödest. Näitus on avatud 25. aprillini.

ÜRITUS
Orissaare raamatukogu lugemistoas kl 17.30 kohtub lugejatega Saaremaa kirjanik Adena Sepp. Raamatukogu lastetoas on 14. maini üleval noore kunstniku Marju Musta raamatuillustratsioonide näitus raamatu “Jutukelder” piltidest. Väljas on kümme originaalillustratsiooni.

KONTSERT
Kuressaare kultuurikeskuses kl 20 Jazz del Mar: Dave Arcari.
Šoti slaidkitarristi ja laulukirjutajat Dave Arcarit tuntakse grupi Radiotones liidrina ja viimastel aastatel üha enam ka sooloartistina. Tema isikupärane võimas bluus on inspireeritud kantrist, pungist, rockabilly’st ja 1930-ndate deltabluusist. Dave Arcari tugev kare hääl ja slaidkitarri helid loovad kordumatu meeleolu. Tema sõnum on aus ja otsekohene ning ta karismaatilisus tuleb eriti esile just kontsertidel.
Piletihind 7 € (õpilane, üliõpilane, pensionär, Jazz del Mari klubiliige) / 10 € (ülejäänud). Grupipileteid saab osta Kuressaare kultuurikeskusest.

TEATER
Kihelkonna rahvamajas kl 19 Vana Baskini teatri etendus “Äärmiselt piinlik”.
Komöödia kahes vaatuses. Lavastaja Eero Spriit, kunstnik Jaak Vaus, tõlkinud Jüri Karindi. Osades: Liina Tennosaar, Raivo Rüütel, Anne Paluveer või Kaia Skoblov, Ene Järvis jt.
Komöödiat “Äärmiselt piinlik” võib nimetada üpriski mustaks komöödiaks. Andrew ja Jane elavad koos meheleminekueas tütre Sallyga oma kauni aiaga maamajas, kus nädalavahetustel käivad puhkamas Sally poiss Geoff ja mõnikord ka Andrew’ õde Sarah. On ilus suveaeg, päike paistab, lilled õitsevad ja mesilased sumisevad – idüll missugune! Kuid ometi on üks seik, mis seda vaikelu hullemini rikub kui tõrvatilk meepoti. Nimelt on siin majas siia sattunud võõraste või seda külastanud ametimeestega juhtunud ridamisi traagiliste tagajärgedega õnnetusi. Maja asukad on püüdnud neid saladuses hoida, et inimesi mitte eemale peletada, kuid ikkagi hakkavad ilmnema mõningad hoiatavad märgid. Nii ei taha kohalik uus aknapesija siia aknaid küürima tulla – äkki on ta kuulnud eelmise aknapesija kurvast lõpust? Viimasest õnnetusjuhtumist on juba mitu kuud – ehk ei juhtugi enam midagi? Aga külalisi on tulemas – uus külavaimulik tahab tulla tutvust tegema. Hoidku taevas, et tema midagi ei aimaks! Või ongi ta juba midagi kuulnud? Või – mis veelgi hullem – kui äkki temaga siin midagi…

Laimjala rahvamajas kl 20 Orissaare näiteringi etendus “Pildikesi kolhoosielust”, naljamäng laulude ja pillimänguga. Lavastaja Ellen Teemus. Pilet 3 € ja 2 € (õpilastele).

KOLMAPÄEV, 25. aprill

KINO
Divas kl 16 ja kl 18.10 “Looraks”. Pilet 4 €.

TEATER
Valjala rahvamajas kl 19 Vana Baskini Teatri etendus “Äärmiselt piinlik”. Pilet 10 €, lastele ja pensionäridele 8 €.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 11 Eesti U-14 tüdrukute võrkpallimeistrivõistluste tsooniturniir.

Print Friendly, PDF & Email