Tormiankru ruumides avatav pubi hakkab pakkuma Luulupe küülikut (15)

Tormiankru ruumides avatav pubi hakkab pakkuma Luulupe küülikut

KÜÜLIKULE: Noor küülikukasvataja Marko Troškin on turu otsingul jõudnud oma söögikoha avamiseni. Foto: Tõnu Veldre

Kuressaare perearstikeskuse lähedal endise Perepoe hoovis kunagi tegutsenud Tormiankru kõrtsi ruumides alustab suve hakul tegevust uus söögikoht Haldja pubi, mille pearoog tehakse saaremaisest küülikust.

Haldja pubi avava OÜ Teine Maailm omanik ja küülikukasvataja Marko Troškin ütles, et Haldja pubi majapraeks saab Luulupe küülikufarmi toodangust tehtud küülikupada.
Lisaks pakutakse erineva täidisega paninisid (itaaliapäraseid võileibu) ja kebabi, mille valmistamiseks kasutatava grillivarustuse ostis pubi omanik töötukassast saadud stardiabiga Saksamaalt.
Pubi läheduses on soovijatel võimalik rentida endale haljasalal grillimisplats koos grillimisvarustusega ja laudade-pinkidega. “Võib tulla koos oma joogi ja söögiga ja kui puudu jääb, saab pubist lisa osta,” rääkis tulevane pubipidaja.

Marko Troškini sõnul kannab uus toitlustuskoht Haldja pubi nime, kuna haldjateema haakub teatud määral ta enese natuuriga.
“Ma olen loomult pooltroll, metsamees või urbaniseerunud põllumees, nagu keegi ütleb,” selgitas Troškin. Haldjaesteetikast on kantud ka uue pubi sisekujundus, mida ilmestavad trollid, haldjad ja muud mütoloogilised olendid. Sisekujunduses kasutab Haldja pubi Mau-no ja Maanus Kuusi maale ja kujusid.
Haldja pubi avatakse möödunud aasta märtsis suletud Tormiankru ruumides, mis tegutses peaaegu viisteist aastat. Tormiankru tegevjuht Ain Pere ütles aasta tagasi söögikohta sulgedes Saarte Häälele, et ettevõte ei toonud juba pikemat aega midagi sisse. Ühtlasi avaldas ta lootust, et ehk tulevad paremad ajad ning leidub noori inimesi, kes jaksavad siin taas kõrtsi pidama hakata.

Print Friendly, PDF & Email