Sõbra surnuks sõitnud mees võib minna vangi (6)

Prokurör küsis kohtus eile reaalset vangistust noormehele, kes mullu suvel purjuspäi kihutades põrutas autoga Pärsama külas vastu puud, põhjustades kaasreisijana autos istunud 18-aastase Ergo surma.

“Kuulsin auto häält, kiirendust ja suurt pauku,” kirjeldas Pärsamal elav tunnistaja, kes juhtus mullu 30. juuli varahommikul kella seitsme ajal oma koduhoovis olema ja sai kohe õnnetuspaigale rutata. Sündmuskohal avastas ta pooleks sõidetud BMW, selle juures verise käega Ronaldi ning Ergo, kelle käel ta pulssi enam ei leidnud.
“Me keegi ei tahtnud ju, et meie pidu nii lõpeks,” ütles ränga õnnetuse põhjustanud Ronald eile kohtus. Tol suveõhtul oli ta pealinnast sõpradele külla sõitnud. Üheskoos asuti alkoholi tarvitama. Purjus seltskond käis Tagavere baaris ja sõitis ringi. Varahommikul oli Ergol vaja Leisi minna ning purjus Ronald võttis ühe peokaaslase auto ja istus rooli. Kihutades kaotas Ronaldi auto kurvis juhitavuse ja paiskus vastu puud.
Prokurör küsis Ronaldile kuriteo eest karistuseks kaks aastat vangistust, millest noormehel tuleks reaalselt ära istuda kuus kuud.

Seevastu Ronaldi kaitsja soovitas noormeest karistada tingimisi, tuues põhjuseks, et Ronald on tsiviilhagi hüvitanud, kahetseb juhtunut ning purjuspäi sõitmine toimus kogu seltskonna heakskiidul.
“Ma ei palu oma karistuse kergendamist,” ütles Ronald kohtus, nentides, et mitte ükski karistus ei ole hullem sellest, mis tal juba on – elada teadmisega, et tappis sõbra. Küll aga palus ta vabandust Ergo lähedastelt ja lubas, et ta enam kunagi purjuspäi rooli ei istu.
Õnnetus juhtus 30. juulil Leisi vallas Pärsama külas Võlupe–Pärsama maantee kaheksandal kilomeetril.

Print Friendly, PDF & Email