Pöidel mängitakse läbi raske teeõnnetus (2)

Kolmapäeval, 25. aprillil kihutavad sireenidega operatiivautod Pöide kanti, kus päästjatel seisab ees suur katsumus – kuidas tulla toime suure liiklusõnnetuse ja selle ohvritega.

“Tean, et üks suur liiklusavarii tuleb iga päevaga lähemale,” ütles Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe. Ta selgitas suurõppuse vajalikkust, lisades, et päästjad tahavad olla valmis juhuks, kui maakonnas peaks midagi taolist päriselt juhtuma.
“Me oleme tihti käinud avariidekohtades, aga õnneks on need olnud päästjatele sellised tagasihoidlikud katsumused,” märkis Lindmäe. Seekord tehakse suurem ja raskem õppus eesmärgiga leida üles nõrgemad kohad päästjate töös ning harjutada koostööd teiste osapooltega.
Õppus toimub riigimaanteel Audla–Saareküla–Tornimäe–Väike väin. Kes sõidab kolmapäeva hommikul Orissaarest Tornimäe poole, võtku teadmiseks, et seal on kella 9-st 13-ni ees sissesõidukeelu märk.
Liiklus suunatakse läbi Väikese väina tammilt ning Orissaarest Tornimäe poole sõitjatel tuleb teha paarikilomeetrine haak. Kõik vajalikud viidad pannakse paika.

Print Friendly, PDF & Email