Muhus seadsid end sisse alpakad ja sebra (1)

Muhus seadsid end sisse alpakad ja sebra

 

Muhu saar sai mõne päeva eest taas kolme eksootilise looma võrra rikkamaks. Nimelt täienes Muhu jaanalinnufarmi pere kahe alpaka ja sebra (fotol) võrra.

Muhus kodu saanud sebra on “Aktuaalse kaamera” teatel Eestis ainus oma liigi esindaja, kuna sellist looma ei ole isegi Tallinna loomaaias.
Üheksakuune sebrapoiss toodi Muhusse Belgiast. “Sebrad võivad olla iseloomuga. Nad ei ole nii sõbralikud nagu ponid,” märkis looma perenaine Helena Erik.
12 aastat tagasi tõid Helena ja Elmet Erik endale esimesed jaanalinnud. Nüüd annavad jaanalinnud oma arvukusega farmi mõõdu välja. Aastate jooksul on perel tekkinud huvi ka teiste eksootiliste soojamaaloomade vastu. Kokku on neil juba kümmekond liiki valdavalt soojamaa kabjalisi, sõralisi ja sulelisi. “Tegelikult nad tunnevad end päris hästi. Kui teada nende õrnu kohti ja neid vältida – saab hakkama küll,” kinnitas Helena Erik.
Ühes sebraga jõudsid Muhusse ka aastased alpakad. Üks poiss, teine tüdruk. Loomade perenaise sõnul on alpakad midagi lamba ja laama vahepealset.
Pererahvas palub uusi eksootilisi asukaid lähinädalatel veel mitte vaatama tõtata, kuna loomad vajavad sisseelamiseks aega ning õues olemiseks soojemat ilma.

Print Friendly, PDF & Email