Kuressaare uue staadioni ilu peitub lihtsuses

Kuressaare uue staadioni ilu peitub lihtsuses

STAADIONI UUS ILME: Uue staadioni kavandamisel on kõrvutatud teiste Eesti staadionide head ja vead ning tehtud Kuressaare jaoks optimaalne lahendus. Foto: Kadarik Tüür Arhitektid OÜ

Sügisese ideekonkursi võidutööga võrreldes on praegune lihvitud lahendus linnavalitsuse hinnangul ratsionaalsem nii eelarvelt kui ka kasutusmugavuselt.

Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel avaldas linna Kodukoha blogis, et staadioni projekteerimine on praeguseks faasis, kus linnavalitsusele esitatud eelprojekt on sisuliselt heaks kiidetud ja hetkel vormistatakse põhiprojekti. Koppel ütles Saarte Häälele, et nagu Kadarik Tüür Arhitektid OÜ kavanditel näha, peitub ilu just lihtsuses. Võrreldes esialgse võidutööga on praeguseks muutmata jäänud vaid kohtade arv, tribüüni üldkuju ja katusealuse suurus.
“Kõik muu on nüanssides nii muutunud, et kui panna kaks pilti kõrvuti (varasem ja nüüdne – toim), siis väga suurt erinevust ei näe, aga asjatundja silm tabab paljud muudatused ära,” sõnas Koppel.

Tribüünihoone ehitatakse praeguse tribüünihoone asukohale. Lisaks staadionikompleksile korrastatakse ka juurdepääsud ja staadioni ümbrus. Tribüün, millest pool on kaetud katusega, mahutab kuni 1500 pealtvaatajat. Kaldtee kaudu tribüüni ülemisele tasandile jõudnule avaneb vaade Kuressaare lahele. Staadioni inventari jaoks on tribüünihoone merepoolses otsas eraldi hoiuruum. Hoone fassaad on kaetud tumeda fassaadiplaadiga, tribüüni varikatusealune, nagu ka paljud muud hoone elemendid vormistatakse puiduga. Hoone ruumiprogramm on Koppeli sõnul nii ratsionaal-ne, kui erinevad staadionide klassifitseerimise normid seda lubavad. Logistika on läbi mõeldud sportlaste ja pealtvaatajate vajadusi arvestades, koostööd on tehtud Eesti jalgpalli liidu, kohalike spordiinimeste, politsei- ja piirivalveameti ning päästeametiga. “Kõrvutatud on teiste Eesti staadionide head ja vead ning tehtud Kuressaare jaoks optimaalne lahendus,” kinnitas linnaarhitekt.

Tema sõnul on linnavalitsus sõlminud peaprojekteerija AS Tariga lepingu, mille kohaselt antakse kompleksi põhiprojekt üle selle aasta juunis. Sel sügisel on kavas välja kuulutada ehitushange ja hiljemalt tuleva aasta alguses kopp viimaks maasse lüüa.
Hannes Koppel rõhutas, et nagu elu tihtilugu näitab, ei ole kõik ainult must ja valge, nii et pigem maksab staadioni valmis saamise osas kannatust varuda. “Kuid usun, et see ootamine tasub end ka kuhjaga,” märkis ta.
Lähemalt näeb uut staadioni erinevate nurkade alt veebiaadressil http://kta.ee/kuressaare-stadium-2 .

Print Friendly, PDF & Email