“Kodutunne” ehitas saare perele treeningruumi (23)

“Kodutunne” ehitas saare perele treeningruumi

KODUTUNNE LOODUD: Treeninguks aitavad Kalvil valmistuda abikaasa Maile ja tütar Siiri. Foto: Egon Ligi

Teisipäevast neljapäevani oli Kanal 2 ühe vaadatuma saate “Kodutunne” meeskond külas Saaremaal Pihtla vallas Haeska külas Kalvi Selbergi peres. Kalviga juhtus kaheksa aastat tagasi autoavarii, mis viis ta ratastooli.

“Temaga on olukord selles mõttes hea, et ta peab palju trenni tegema ja tal on võimalus ratastoolist püsti tõusta,” lausus saate produtsent Kristi Nilov, lisades, et pere valis ise, kas teha kuivkäimlast korralik vesikäimla ja duširuum või siis treeningruum. Viimane neile saate meeskonna poolt ka tehti.
Saatesse soovitas Selbergi pere Kuressaare haigla intensiivraviosakonnas töötav Ave Reis, kes ka koduõena tegutseb ja Kalvit kodus sidumas käib. Nilovi sõnul neile saatesse Saaremaalt väga palju kirju ei tule. “Umbes kümmekond, üldiselt vähe. Pigem on meil abivajajaid Lõuna-Eesti kandis,” tähendas ta.

Küsimusele, kuidas neil Saaremaal läks, vastas Nilov, et vastuvõtt oli ääretult meeldiv. Ta avaldas tänu kõikidele saarlastele, kes neid majutasid, toitlustasid ja neid aitasid. Eriti suured tänusõnad kuuluvad aga Saaremaa Laevakompaniile ja Arensburgi spaahotellile. Kõige selle positiivse juures oli neil ka üks ebameeldiv kogemus. Pihtla vald ei soostunud ehitusprügi vastu võtma ja siis tekkis probleem, kuhu see ladestada. “Aga me saime hakkama,” kinnitas produtsent. Nilovi sõnul oli Saaremaal oldud aeg neil pikemaid võtteperioode üldse. Neil õnnestus isegi neljapäevaõhtusest parvlaevast maha jääda.
Saates osaleva meeskonna suurus oli ligi 50 inimest. Nilovi sõnul on neil üldiselt kõik alati korraldatud. Kuna saare peale on keerulisem tulla, siis kestis ettevalmistus saarele tulemiseks umbes kuu aega. Ning põhiline mure oli just transport, kuna põhimaterjal tuli Tallinnast tootmisest, siis vajas see logistikat, et kõik kenasti kohale jõuaks.

“Eks me aitame peresid ja teeme elu-olu lihtsamaks. Eestlaslikku kadedust, mis ei lase teisel elada, on niikuinii liiga palju,” tähendas Nilov, kelle sõnul tulevad nad saarele tõenäoliselt veel, kuna saarel olemine oli tõeliselt tore kogemus.
Pereisa Kalvi ütles, et nende pere saatesse valimine tuli ootamatusena. “Alguses oli üsna hirmutav tunne,” muheles mees, kes eile oma 44. sünnipäeva tähistas. Ta lisas, et tegelikult möödusid need kolm päeva väga tegusalt ning väga hea kogemus oli. Samuti käisid nad üheskoos Arensburgi restoranis Maian Kärmase kontserdil.
“Seda nüüd ei tea, kas uus treeningruum ratastoolist välja aitab, aga kunagi ei tea. Lootust ei tohi kaotada,” lausus Kalvi optimistlikult, lisades, et muidu peab naine aitama teda tõsta, aga kaua temagi jaksab. Uus treeningruum on Kalvi sõnul väga hea. Kui enne oli neil kodus lihtsalt suur tuba, ligi 25 ruutmeetrit, siis nüüd on see ka soojustatud, on uus põrand, uus lükanduks ees ning saatemeeskond tegi maja ette ka uue kaldtee ratastooliga liikumiseks.

Peale saate meeskonna ütleb Kalvi suured tänud Heigo Kipsile, kes annetas talle paar aastat tagasi treenimiseks vajalikud seadmed.
“Kodutunde” saadet vaatavad nad perega kogu aeg. “Naine on ikka öelnud, et oleks hea, kui nad meile ka tuleksid. Kui oli juba teada, et tulevad, oli ikka kole küll, aga nüüd on asi möödas ja pole hullu,” naeris kolme lapse isa Kalvi.
Saarlaste saade jõuab eetrisse mai esimesel nädalal, 4. mail.
“Kodutunne” on Kanal 2 ekraanil igal reedel kl 20.30. See on heategevuslik saatesari, mis aitab neid suurperesid ja paljulapselisi üksikvanemaid, kes on tublid, käivad tööl ja saavad oma eluga hakkama, aga kelle kodu vajab hädasti remondimehe kätt.

Print Friendly, PDF & Email