Ametikoolis on täna täika

Kõik huvilised on täna oodatud Kuressaare ametikoolis toimuvale kevadtäikale nii ostma kui ka müüma.

“Mõte korraldada kevadtäika tuli seetõttu, et eks meil kõigil ole kappi seisma jäänud riideid, mida ei raatsi päris niisama ära anda, rääkimata siis äraviskamisest,” selgitas üks korraldajaist, Kuressaare ametikooli kolmanda kursuse autotehnik Elisabeth Sulkovski. Ta lisas, et paljudel peredel on rahalisi raskusi ning teadagi on riided ja jalanõud poes väga kallid.
“Miks siis mitte kaks asja ühendada. Õpilased saavad endale veidi taskuraha teenida, müües kappi seisma jäänud esemeid, ja samal ajal aidata endast nõrgemaid,” rääkis ta.

Sulkovski sõnul on müüma oodatud kõik, kel vähegi soovi seisma jäänud asjadest väikse raha eest vabaneda, otse loomulikult määrab hinna kaupleja ise. Müügiplatsi eest raha ei küsita. Müüa võib nii riideid ja jalanõusid kui ka küpsetisi ja käsitööd. Näiteks on viimasel ajal populaarseks saanud omatehtud ehted.
Täikal on väljas ka annetuskastid. Üks neist on Upa ühiselamu huvitegevuse tarbeks ja teine loomade varjupaiga jaoks. Lisaks on võimalus annetada müügist alles jäänud riided heategevuseks.
Täika korraldavad Kuressaare ametikooli rühmajuhajata Bret Paas, Tallinna ülikoolis ajalugu õppiv vabakutseline jumestuskunstnik Deily Reinart ja Elisabeth Sulkovski.

Print Friendly, PDF & Email