Suklese kihutasid palgamõrva tellima väidetavalt politseiagendid (3)

Äripartner Tullio Libliku palgamõrva tellimises süüdistatava Andrus Suklese kaitsjatel on kohtus pureda tõeline pähkel – nad peavad veenvalt tõestama, et ärimehe kihutasid palgamõrva tellima politseiagendid, kirjutas Postimees.ee.

Esmaspäeval Harju maakohtus alanud istungil ärimees Andrus Sukles end endise äripartneri Tullio Libliku mõrva tellimises ja kavandamises süüdi ei tunnistanud.
Harju maakohtus täna jätkunud protsessil kuulati nelja salajast helilindistust, kus Sukles räägib kohtumistel politseiagentidega oma probleemidest äripartner Tullio Liblikuga.
Postimees.ee vahendab, et Suklesele tegi ettepaneku Libliku mõrvamiseks politsei, kelle värvatud agent võttis ärimehega ühendust siis, kui politseini jõudis operatiivinfo, et viimane otsib võimalusi Libliku tapmiseks.
Mitukümmend minutit kestnud ja suure taustamüra tõttu halvasti kuuldava vestluse salajase salvestise lõpus ütleb Sukles selgesõnaliselt: “Jah, ma olen huvitatud.”

Lisaks väidab Sukles politseiagendile, et tal on kogu selle aja kohta alibi, sest on terve päeva teiste inimestega koos.
Suklesele esitatud süüdistuse järgi maksis Andrus Sukles 2010. a augustis oma endise äripartneri Tullio Libliku tapmise eest ettemaksuna 1000 eurot ning andis tapmise täideviijale Libliku fotod ja kuriteoks vajaliku informatsiooni.
Ülejäänud summa pidi tapja Sukleselt saama pärast kuriteo täideviimist, märkis süüdistus.
Politsei pidas Suklese kinni tunamullu 26. augustil Tallinnas ning Harju maakohus võttis ta Libliku mõrva tellimises kahtlustatavana järgmisel päeval riigiprokuröri taotlusel vahi alla. Sama aasta 14. septembril vabastas Tallinna ringkonnakohus Suklese vahi alt.
Sukles on Libliku tapmise tellimist eitanud, Libliku kinnitusel aga võlgneb Sukles tema ettevõttele miljoneid kroone, mis võiski olla ründe motiiviks.

Print Friendly, PDF & Email